Pirmą kartą per 70 metų Kinijoje sumažėjo gyventojų

Pirmą kartą per 70 metų Kinijoje sumažėjo gyventojų


Pirmą kartą per 70 metų Kinijoje, anot ekspertų, sumažėjo gyventojų skaičius. 2018-aisiais čia gimė 2,5 mln. vaikų mažiau nei metais anksčiau, nors buvo prognozuotas 790 000 naujagimių padidėjimas, teigia JAV dirbantis mokslininkas Yi Fuxianas, remdamasis savo skaičiavimais. Mirčių, jo duomenimis, buvo 11,58 mln. Kinijos gyventojų skaičius sumažėjo 1,27 mln.


Mokslininkas, atlikdamas tyrimą, rėmėsi viešai prieinamais gimimų skaičiais miestuose ir kaimuose. Kartu su ekonomistu Su Jianu iš Pekino universiteto, jis, be to, analizavo registracijų į mokyklas skaičių, namų ūkių duomenis ir vyriausybės pateikiamą informaciją apie gyventojus.


2018-ieji kinams yra „istorinis pokytis“, - sakė Yi Fuxianas. Anot jo, gyventojų skaičius mažėjo pirmą kartą nuo 1949-ųjų. Ir šios tendencijos esą galbūt nebeįmanoma pakeisti, nes mažėja vaisingo amžiaus moterų skaičius, o poros dėl didėjančių išlaidų švietimui, sveikatai ir būstui neskuba kurti šeimų.


Daugiausiai gyventojų - 1,4 mlrd. - turinti pasaulio šalis dešimtmečius vykdė „vieno vaiko politiką“, kad sumažintų gyventojų augimą. 2016-aisiais vyriausybė, baimindamasi gyventojų senėjimo ir su tuo susijusio darbo jėgos stygiaus, sušvelnino šią nuostatą.

REKLAMA


Nuo tada poros Kinijoje gali turėti daugiausiai du vaikus. Tačiau po to gimimų procentas, priešingai nei tikėtasi, nekilo. Todėl dabar spėliojama, kad vyriausybė ryšis visiškai atsisakyti šeimos planavimo ribojimų.


Kinijos statistikos departamentas 2018-ųjų gimimų skaičius skelbs sausį. Tačiau vietos žinybų duomenys rodo, kad pernai gimimų ženkliai sumažėjo.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)