Iš buvusios Argentinos prezidentės buto paimta daugiau kaip 30 vertingų paveikslų

Iš buvusios Argentinos prezidentės buto paimta daugiau kaip 30 vertingų paveikslų


Tiriant korupcijos bylą, Argentinos policija ketvirtadienį paėmė 31 paveikslą iš senatorės ir buvusios šalies prezidentės Cristinos Fernandez de Kirchner buto Buenos Airėse.


Jo duomenimis, bendra meno kūrinių kaina sudaro 4 milijonus dolerių. Sprendimą paimti paveikslus priėmė teisėjas Claudio Bonadio. Operacija truko apie dvi valandas.


Rugpjūčio mėnesį C.Fernandez de Kirchner bute ir namuose buvo atliktos kratos. C.Bonadio paprašė parlamento leidimo imtis šių veiksmų, kad būtų rasta įrodymų, jog buvusi prezidentė, šiuo metu turinti parlamentarės neliečiamybę, prisidėjo prie korupcijos schemos sukūrimo.


Korupcijos bylos tyrimas prasidėjo praėjusių metų lapkritį, kai buvusi planavimo ministro pavaduotojo vairuotojo Roberto Barattoso žmona policijai pranešė mačiusi, kaip jos vyras perveža krepšius su pinigais.


Pagal tyrėjų versiją, šie pinigai buvo statybos ir energetikos kompanijų duodami kyšiai. Per kratą vairuotojo namuose buvo rasti sąsiuviniai, kuriuose jis fiksavo savo maršrutus.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)