Kenijoje nugaišo trys juodieji raganosiai, priskiriami nykstančiai rūšiai

Kenijoje nugaišo trys juodieji raganosiai, priskiriami nykstančiai rūšiai


Šį mėnesį Kenijos nacionaliniame laukinės gamtos rezervate Maasai Mara paslaptingomis aplinkybėmis nugaišo trys nykstančiai rūšiai priskiriami juodieji raganosiai.


Remiantis pranešimais, nugaišo dvejų metų amžiaus raganosiukas, nėščia 16 metų amžiaus raganosio patelė ir dar vienas - 37 metų amžiaus raganosis.


Pareigūnai įtaria, kad juodųjų raganosių mirtis galėjo lemti apsinuodijimas augalais, ir atmetė pranešimus, kad gyvūnus galėjo nužudyti brakonieriai ar apnuodyti žmonės. Teigiama, kad visi gyvūnai rezervate yra saugomi.


Seniausio raganosio lavoną taip smarkiai išdarkė maitėdos, kad nebuvo įmanoma nustatyti jo nugaišimo priežasties. Teigiama, kad gyvūnas galėjo nugaišti ir nuo senyvo amžiaus.


Tuo tarpu nėščia raganosio patelė Naiteru, rodos, nugaišo staiga. Jos lavonas rastas netoli vietos, kur buvo aptikta pirmo gyvūno gaišena. Netoliese taip pat rastas jauniausio raganosio lavonas.


Visi trys nugaišę raganosiai buvo su ragais, dėl kurių brakonieriai dažnai medžioja raganosius. Jų poreikis itin didelis Kinijoje, kur jie naudojami medicinoje.


Visame pasaulyje yra likę tik apie 5 500 juodųjų raganosių.