J. Stoltenbergas: Rusijai trūksta jėgų „didiesiems proveržiams“ Ukrainoje

J. Stoltenbergas: Rusijai trūksta jėgų „didiesiems proveržiams“ Ukrainoje


NATO vadovas Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad Rusijos pajėgos nepajėgios padaryti „didelių proveržių“ mūšio lauke Ukrainoje ir dėl Kyjivo tolimų smūgių patiria didelių nuostolių.


„Jie vėl mėgino pradėti puolimą šį pavasarį ir vasarą, bet kol kas pasiekė tik nereikšmingų laimėjimų“, – interviu AFP sakė J. Stoltenbergas. „Nematome jokių požymių ir neturime pagrindo manyti, kad Rusija turėtų pajėgumų ir jėgų dideliems proveržiams“, – pridūrė jis.


Vakarų karinio Aljanso vadovas sakė, kad nepaisant to, Rusija vis dėlto greičiausiai „toliau veršis fronto linijose“ ir vykdys oro antskrydžius. „Tačiau mes įsitikinome, kad ukrainiečiai sugeba išlaikyti fronto liniją, – sakė jis. – Jie geba ir toliau daryti didelius nuostolius užpuolikams iš Rusijos tiek fronto linijoje, tiek ir tolimais smūgiais“.


Rusija gegužę atnaujino puolimą Charkivo srityje prieš ginklų stokojančias Ukrainos pajėgas. JAV vadovaujamoms NATO šalims pavyko vėl paspartinti ginkluotės tiekimą Kyjivui, o Vašingtonas balandį patvirtino įstrigusį 60 mlrd. dolerių vertės pagalbos paketą.


AFP inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 29 (2024)

    Savaitė - Nr.: 29 (2024)