O. Scholzas: Vokietija darys viską, kad nebūtų įtraukta į karą

O. Scholzas: Vokietija darys viską, kad nebūtų įtraukta į karą


Vokietijos kancleris Olafas Scholzas patikino savo šalies piliečius, jog darys viską, kad Vokietija nebūtų įtraukta į Rusijos karą prieš Ukrainą – ypač turint omenyje tai, kad Ukrainai buvo duotas leidimas naudoti vokiškus ginklus atakoms prieš Rusijos teritoriją.


„Glaudžiai derinome pozicijas su savo sąjungininkais (...). Taip, kaip darome visuomet“, – kalbėjo socialdemokratų politikas Bundestage, komentuodamas pasikeitusį vyriausybės kursą.


Prieš priimant tokius svarbius sprendimus, teisinga yra „vėl ir vėl“ konsultuotis su savo partneriais ir sąjungininkais, aiškino kancleris. Piliečiai esą turi pasikliauti tuo, „kad elgiamės apdairiai, kad kruopščiai pasveriame rizikas“. „Man, kaip federaliniam kancleriui, kuris įsipareigojęs taikai ir Vokietijos saugumui, tai labai svarbu“, – pabrėžė O. Scholzas.


Rusija atvėrė naują frontą prieš milijoninį Ukrainos Charkivo miestą netoli sienos su Rusija, tęsė kancleris. Kartu su partneriais Vokietija esą patvirtino, kad Ukraina turi teisę gintis nuo išpuolių prieš savo teritoriją, savo miestus ir žmones. Todėl „Ukraina gali naudoti ir mūsų bei sąjungininkų perduotus ginklus – visad laikydamasi tarptautinių teisinių įsipareigojimų“, – akcentavo O. Scholzas.

REKLAMA


Kaip kancleris jis esąs atsakingas už tai, „kad nė vienas vaikas, šiandien gimstantis Vokietijoje, niekada nepatirtų karo mūsų šalyje“. Tai esą yra absoliutus jo prioritetas, sakė O. Scholzas.


Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas išvakarėse pagrasino „asimetriniu atsaku“, jei Rusijos teritorija iš Ukrainos bus puolama  Vakarų pristatytais ginklais.


DPA, ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 24 (2024)

    Savaitė - Nr.: 24 (2024)