Belgija tiria Rusijos kišimosi į Europos Parlamentą kampaniją

Belgija tiria Rusijos kišimosi į Europos Parlamentą kampaniją


Belgijos žvalgybos tarnybos atskleidė Rusijos operaciją, skirtą paveikti Europos Parlamento rinkimus, penktadienį paskelbė ministras pirmininkas Alexanderas De Croo.


„Maskvos tikslas yra labai aiškus, – sakė A. De Croo, remdamasis įslaptinta žvalgybos informacija. – Tikslas yra padėti išrinkti į Europos Parlamentą daugiau prorusiškų kandidatų ir sustiprinti prorusišką naratyvą šioje institucijoje“.


Pasak A. De Croo, taip siekiama susilpninti Europos Sąjungos (ES) paramą Rusijos invaziją atremiančiai Ukrainai.


Belgijos ministras pirmininkas sakė, kad jo šalies žvalgybos tarnybos patvirtino, jog Belgijoje ir „keliose Europos šalyse“ veikia prorusiškos įtakos tinklai. Tai patvirtina žiniasklaidos pranešimus apie Čekijos tyrimą, atskleidusį prorusiškos įtakos operacijas Europos Sąjungoje siekiant papirkti ES įstatymų leidėjus, kad propaguotų Rusijos darbotvarkę.


Belgijos ministras pirmininkas sakė, kad dėl šio kišimosi Belgijos valdžios institucijos dabar trauks baudžiamojon atsakomybėn. Pasak A. De Croo, mokėjimų grynaisiais Belgijoje nebuvo, bet „kišimasis vyksta“. Jis nepateikė daugiau informacijos apie tyrimą ir nepaminėjo, ar Rusijos įtakos operacijos susijusios su Vokietijos kraštutinių dešiniųjų partija „Alternatyva Vokietijai“ (AfD).


„Negaliu pasakyti, kiek yra susijusių žmonių, kokiose šalyse, kokiomis pavardėmis, kokios lyties ar iš kokių partijų. Negaliu atsakyti nė į vieną šių klausimų“, – sakė Belgijos premjeras.


DPA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 21 (2024)

    Savaitė - Nr.: 21 (2024)