Vokietijos prezidentas negaili pagyrų šimtams tūkstančių protestuotojų: „Jie gina mūsų respubliką“

ELTA / Marius Morkevičius


Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris padėkojo šimtams tūkstančių žmonių, kurie savaitgalį Vokietijos miestuose prisijungė prie protestų prieš dešinįjį ekstremizmą, už jų atsidavimą demokratijai.


„Šie žmonės mums visiems įkvepia drąsos. Jie gina mūsų respubliką ir konstituciją nuo jos priešų. Jie gina mūsų žmogiškumą“, – sakė jis sekmadienį vaizdo pranešime iš Berlyno.


F-W. Steinmeieris, kuriam, kaip Vokietijos valstybės vadovui, tenka daugiausia simbolinis vaidmuo, pažymėjo, kad į gatves išėjo įvairios žmonių grupės.


„Tačiau juos visus sieja vienas bendras bruožas: dabar jie priešinasi mizantropijai ir dešiniajam ekstremizmui. Jie nori ateityje visi kartu laisvai ir taikiai gyventi.“


Dabar Vokietijai svarbus visų demokratų aljansas, sakė F.-W. Steinmeieris. „Nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena kaime, ar mieste, jauni ar seni, su migracijos istorija ar be jos“, – kalbėjo  Vokietijos prezidentas.

REKLAMA


„Mūsų demokratijos ateitis priklauso ne nuo jos priešininkų skaičiaus, – o nuo stiprybės tų, kurie gina demokratiją. Parodykime, kad kartu esame stipresni.“


Vokietijos miestus jau daugiau kaip savaitę drebina dideli protestai po to, kai buvo paskelbta tiriamoji ataskaita, atskleidusi, kad keletas kraštutinių dešiniųjų pažiūrų politikų kartu su kraštutinių dešiniųjų ekstremistais dalyvavo susitikime, kuriame buvo aptariami planai priverstinai deportuoti milijonus imigrantų iš Vokietijos.


Šeštadienį į Hamburgo, Frankfurto ir kitų Vokietijos miestų gatves išėjo daugiau kaip 300 tūkst. žmonių, kurie pasisakė prieš kraštutinių dešiniųjų partiją „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) ir palaikė demokratiją. Protestai tęsėsi ir sekmadienį.


DPA, ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 22 (2024)

    Savaitė - Nr.: 22 (2024)