Buvęs Vokietijos diplomatijos vadovas J. Fischeris: Europai reikia branduolinių ginklų

Buvęs Vokietijos diplomatijos vadovas J. Fischeris: Europai reikia branduolinių ginklų


Buvęs Vokietijos užsienio reikalų ministras Joschka Fischeris pareiškė, kad Europai reikia savo branduolinių ginklų. ES reikia „savo branduolinio atgrasymo“, sakė jis interviu vokiečių leidiniui „Die Zeit“.


„Ar Federalinė Respublika turėtų turėti branduolinį ginklą? Ne. Europa? Taip“, – kalbėjo buvęs Žaliųjų partijos politikas.


J. Fischeris pažymėjo, kad „pasaulis pasikeitė“. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas naudoja „ir branduolinį šantažą“. Vakarų Europos branduolinių valstybių Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos arsenalo esą nepakanka kaip „atsako į pasikeitusią situaciją“.


J. Fischerio Žaliųjų partija nuo pat įsikūrimo buvo prieš branduolinį ginklavimąsi.


„Tikiuosi, kad Amerika ir Europa liks solodarios. Bet kas bus, jei vėl bus išrinktas Donaldas Trumpas? Ir dėl šio scenarijaus Europa turi rimtai užduoti sau šį klausimą“, – teigė J. Fischeris.


Jis ragino Vokietijos vyriausybę investuoti į įprastinės ginkluotės stiprinimą. „Turime atkurti savo atgrasymo pajėgumus, – sakė J. Fischeris. – Kol turime kaimynę Rusiją, kuri vadovaujasi V. Putino imperine ideologija, negalime atsisakyti šitos Rusijos atgrasymo.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 09 (2024)

    Savaitė - Nr.: 09 (2024)