Antroji JAV valstija uždraudė D. Trumpui dalyvauti prezidento rinkimuose

Antroji JAV valstija uždraudė D. Trumpui dalyvauti prezidento rinkimuose


JAV Meino valstija ketvirtadienį priėmė sprendimą neleisti buvusiam prezidentui Donaldui Trumpui dalyvauti pirminiuose prezidento rinkimuose nuo respublikonų partijos po to, kai aukščiausiojo rango rinkimų pareigūnas priėmė sprendimą, kad jis negali juose dalyvauti, nes dalyvavo 2021 m. sausyje įvykusiame JAV Kapitolijaus šturme.


Meino valstijos sekretorė Shenna Bellows savo nutartyje nurodė, kad 2021 m. sausio 6 d. įvykiai „įvyko buvusio prezidento raginimu, su jo žinia ir palaikymu“.


„JAV Konstitucija netoleruoja išpuolių prieš mūsų vyriausybės pagrindus ir (Meino įstatymai) reikalauja, kad imčiausi atsakomųjų veiksmų“, – teigiama nutartyje.


Meinas tapo antrąja valstija, kurioje D. Trumpui buvo neleista dalyvauti pirminiuose prezidento rinkimuose – toks sprendimas pirmiau šį mėnesį priimtas ir Kolorado valstijoje. Manoma, kad abu šie sprendimai bus apskųsti JAV Aukščiausiajam teismui.


Atitinkamos nutartys abejose valstijose buvo priimtos remiantis JAV Konstitucijos 14 –ąja pataisa, pagal kurią asmeniui, kuris buvo prisaikdintas ginti šalį ir vėliau dalyvavo sukilime, yra draudžiama eiti valstybines pareigas.


D. Trumpo rinkiminės kampanijos štabas netruko sukritikuoti Sh. Bellows nutartį, teigdamas, kad tokiu būdu „mėginama apgaulės būdu laimėti rinkimus ir atimti pilietines teises iš Amerikos rinkėjų“.

REKLAMA


„Būkite tikri, šie vienos partijos mėginimai kištis į rinkimus yra niekas kitas, kaip priešiškas išpuolis prieš Amerikos demokratiją“, – pranešime spaudai teigė rinkiminės kampanijos štabo atstovas Stevenas Cheungas, apkaltindamas prezidentą Joe Bideną ir demokratų partiją tuo, kad jie „naudojasi vyriausybinių institucijų galia, kad apsaugotų savo valdžią“.


S. Cheungas pranešė, kad D. Trumpas ketina skųsti Meino valstijos sekretorės sprendimą.


AFP inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 22 (2024)

    Savaitė - Nr.: 22 (2024)