Švedija planuoja dideles investicijas į branduolinę energetiką

Švedija planuoja dideles investicijas į branduolinę energetiką


Švedijos vyriausybė ketvirtadienį pranešė, kad planuojama smarkiai didinti branduolinės energijos gamybą, siekiant paspartinti šalies energetikos pertvarką ir patenkinti didėjantį elektros energijos poreikį.


Vyriausybė pristatė naują planą, kuriame ne vėliau kaip iki 2035 metų numatomas gamybos augimas, prilygstantis dviem branduoliniams reaktoriams, o iki 2045 metų – „masyvi jos plėtra“.


Energetikos ministrė Ebba Busch teigė, kad šis planas bus dar vienas žingsnis link to, kad Švedija „vėl taptų stipria branduoline valstybe“.


„Per ateinančius 25 metus turime padvigubinti Švedijos elektros energijos gamybą“, – pridūrė ji spaudos konferencijoje.


Vyriausybės teigimu, šis planas taip pat užtikrins sėkmingą energetikos pertvarką.


Jos skaičiavimais, šiems tikslams pasiekti iki 2045 metų šaliai reikės 10 naujų įprastinių branduolinių reaktorių ekvivalento.


Šiuo metu Švedijoje veikia šeši reaktoriai trijose skirtingose elektrinėse, o rugpjūtį vyriausybė paskelbė, kad pašalins kliūtis naujų reaktorių statybai.

REKLAMA


Finansų ministrė Elisabeth Svantesson teigė, kad projekto kaina bus išnagrinėta „kuo greičiau“.


Organizacijos „Greenpeace“ atstovas Rolfas Lindahlis perspėjo dėl galimo išlaidų augimo, nurodydamas panašius projektus Prancūzijoje, Suomijoje ir Jungtinėje Karalystėje, kurie „smarkiai brango ir vėlavo“.


Šis pranešimas paskelbtas ES šalims ruošiantis dar vienai žiemai, kai yra sumažėjęs rusiškų dujų tiekimas ir dėl to smarkiai išaugo elektros kainos.


AFP inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)