NATO spaudžia Vengriją nedelsiant ratifikuoti Švedijos įstojimą į aljansą

NATO spaudžia Vengriją nedelsiant ratifikuoti Švedijos įstojimą į aljansą


NATO vadovas Jensas Stoltenbergas primygtinai paragino Vengriją „nedelsiant“ ratifikuoti Švedijos prašymą įstoti į aljansą, kurio svarstymas šiuo metu yra įstrigęs.


Stokholmo prašymą tapti aljanso nariu pasirašė visos NATO narės, išskyrus dvi – Turkiją ir Švediją.


„Vengrijos vyriausybė ne kartą teigė nebūsianti paskutine NATO nare, ratifikuosiančią Švedijos įstojimą į aljansą“, – Briuselyje kalbėdamas su Vengrijos prezidente sakė J. Stoltenberg.


„Dabar norėčiau, kad Vengrija įvykdytų tą įsipareigojimą. Vengrijos parlamentas turėtų nedelsdamas surengti balsavimą dėl ratifikavimo.“


Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas Švedijos prašymą priimti į NATO parlamentui oficialiai pristatė praėjusį mėnesį.


Vengrijos prezidentė Katalina Novak, kurios vaidmuo iš esmės tėra simbolinis, teigė asmeniškai remianti Švedijos prašymą, tačiau ar jį patvirtinti, spręs Vengrijos parlamentas.


„Kai kurie vengrų parlamentarai teigia, kad Švedija pakankamai garsiai smerkia Vengrijos parlamento veiklą“, – sakė artima ministro pirmininko Viktoro Orbano sąjungininkė K. Novak.


Po praeitais metais pradėtos Rusijos invazijos Ukrainoje, Švedija ir jos kaimynė Suomija nusprendė atsisakyti neutraliteto ir pasiprašė būti priimamos į NATO.


Balandį Suomija tapo 31-ąja NATO nare.


AFP inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)