JAV centrinis bankas nusprendė nekeisti palūkanų

JAV centrinis bankas nusprendė nekeisti palūkanų


JAV Federalinis rezervų bankas (FED) paskelbė, kad nusprendė nekeisti palūkanų normų.


Tokio FED žingsnio buvo tikimasi. Palūkanos liko 5,25–5,5 proc. intervale. Ankstesniame susitikime liepą banko pareigūnai kėlė normas 25 baziniais punktais.


Tačiau naujausios FED prognozės leidžia manyti, kad bankas šiemet numato dar vieną palūkanų normų kilstelėjimą – pranešama, jog FED šių metų pabaigai prognozuoja 5,5–5,75 proc. palūkanų medianą.


Negana to, pareigūnai mano, kad normos išliks aukštesniame lygyje ilgiau, nei tikėtasi anksčiau, o tai galimai liudija pagerėjusį ekonominių rodiklių vertinimą – FED pranešime sakoma, kad pastaruoju metu stebima „tvirta“ ekonomikos aktyvumo ekspansija, palyginti su „nuosaikiu“ tempu, apie kurį buvo kalbėta liepą.


Pranešime taip pat pažymima, kad pastaraisiais mėnesiais sulėtėjo darbo vietų kūrimo tempai, tačiau jie išlieka stiprūs. Kartu nurodoma, kad infliacija vis dar yra didelė.


FED pakartojo, kad skiria daug dėmesio infliacinei rizikai ir pripažino, jog gali būti tinkama imtis papildomo pinigų politikos griežtinimo, siekiant ilgainiui sugrąžinti infliaciją į 2 proc. lygį.


DPA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)