Australija baiminasi dar didesnių karščių ir gaisrų

Australija baiminasi dar didesnių karščių ir gaisrų


Australijos meteorologijos biuras antradienį patvirtino, kad prasidėjo El Ninjo orų ciklas, dėl kurio susidaro karštos ir sausos sąlygos, keliančios didelį gaisrų ir sausrų pavojų.


Po panašių kitų meteorologijos agentūrų patvirtinimų, šis pranešimas pasirodė šalyje tvyrant nesezoniniam karščiui, o meteorologai perspėjo, kad karštis dar labiau didės.


Vyriausybės sinoptikas Karlas Braganza sakė, kad pakilusi Ramiojo vandenyno paviršiaus temperatūra gali daryti poveikį šaliai iki kitų metų pradžios.


„Ši vasara bus karštesnė nei vidutinė ir tikrai karštesnė nei pastaruosius trejus metus, – sakė jis. – Svarbu tai, kad Ramiajame vandenyne įsitvirtina El Ninjo, o tai didina mūsų įsitikinimą, kad šis reiškinys tęsis iki vasaros pabaigos“.


El Ninjo klimato reiškinys vidutiniškai pasireiškia kas 2-7 metus ir paprastai trunka nuo 9 iki 12 mėnesių.


Liepos mėnesį JT Pasaulinė meteorologijos organizacija paskelbė, kad El Ninjo jau prasidėjo, ir teigė, kad yra 90 proc. tikimybė, jog jis tęsis 2023 metų antrąjį pusmetį.

REKLAMA


El Ninjo paprastai siejamas su šiltėjančia vandenyno paviršiaus temperatūra centriniame ir rytiniame atogrąžų Ramiajame vandenyne. Dėl jo Australijoje, Indonezijoje ir kitose pietų Azijos dalyse gali kilti didelės sausros, o Pietų Amerikos pietinėje dalyje, JAV pietuose, Afrikos Kyšulyje ir Centrinėje Azijoje – padaugėti kritulių.


El Ninjo ir klimato kaitos ryšys nėra visiškai išaiškintas. Tačiau Australijos vyriausybinė mokslo agentūra anksčiau šiais metais padarė išvadą, kad kylanti pasaulinė temperatūra gali padidinti ir šio reiškinio susidarymo tikimybę, ir jo poveikio stiprumą.


AFP inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 38 (2023)

    Savaitė - Nr.: 38 (2023)

Daugiau >>