Ukrainos kariuomenė: rusai naudoja cheminę amuniciją Donecko kryptimi

Ukrainos kariuomenė: rusai naudoja cheminę amuniciją Donecko kryptimi


Rusijos okupacinės pajėgos pradėjo naudoti cheminius šaudmenis Donecko kryptimi, tvirtina Ukrainos Tavrijos gynybos pajėgų jungtinio spaudos centro vadovas Oleksijus Dmytraškivskis.


„Priešas naudoja cheminę amuniciją, iš bepiločių orlaivių numesdamas sprogmenis, kurių sudėtyje yra chlorpikrino. Ir tai vyksta ne pirmą dieną, tai tęsiasi nuo kovo 23 dienos.


Tada buvo išbandyta tokia galimybė – buvo numestas vienas toks sprogmuo. Paskui, kovo 24 dieną, buvo numesti du, o vakar – šeši“, – sakė O. Dmytraškivskis.


Atsakydamas į klausimą, ar Ukraina renka įrodymus, kad rusai naudoja tarptautiniu mastu uždraustą amuniciją, atstovas sakė, kad šiuo metu „turime droną, kuris buvo numuštas Zaporižios kryptimi, tai buvo pirmieji bandymai, beveik prieš mėnesį, tada turėjome nesprogusį šaudmenį K-51 (taip pat su chlorpikrinu)“.


Chlorpikrinas (trichlornitrometanas) – labai nuodingas skystis, istorijoje, pvz., Pirmajame pasauliniame kare, naudotas kaip cheminis ginklas, sukeliantis vėmimą ir ašarojimą.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 22 (2023)

    Savaitė - Nr.: 22 (2023)

Daugiau >>