JAV: Kinija nėra neutrali tarpininkė Ukrainos kare

JAV: Kinija nėra neutrali tarpininkė Ukrainos kare


Jungtinės Valstijos nemano, kad Kinija galėtų būti nešališka tarpininkė tarp Maskvos ir Kyjivo Ukrainos kare.


„Nemanau, kad Kiniją kaip nors galima laikyti nešališka“, – reporteriams sakė Nacionalinės saugumo tarybos atstovas Johnas Kirby‘is. Pekinas nėra pasmerkęs Rusijos invazijos ir toliau perka rusišką naftą, pabrėžė jis.


Be to, J. Kirby apkaltino Pekiną kartojant rusų propagandą, kad karas Ukrainoje esą yra Vakarų agresijos rezultatas. Jei Kinija šiame konflikte nori vaidinti konstruktyvų vaidmenį, tai šalies vadovas Xi Jinpingas turi spausti Rusiją išvesti savo pajėgas iš Ukrainos. Tačiau Xi Jinpingas net neapsilankė Ukrainoje, kalbėjo J. Kirby‘is.


Komentuodamas susitikimą tarp Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Xi Jinpingo, kurie antradienį Maskvoje džiaugėsi prasidėjusia „nauja savo ypatingų santykių era“, J. Kirby‘is pabrėžė, kad juos jungia ne tikras aljansas, o „fiktyvi santuoka“. V. Putinas esą laiko Kiniją „potencialia rėmėja“.


Pekinas ir Maskva „nori pakeisti taisykles“, kurios reglamentuoja tarptautinę tvarką, kalbėjo J. Kirby‘is. Tačiau JAV esą ir toliau išlaikys ryšių kanalus su Kinija, o prezidentas Joe Bodenas vis dar planuoja pasikalbėti su Xi Jinpingu. Detalių atstovas nepateikė.


Kalbėdamas apie galimą Kinijos ginklų tiekimą Rusijai, J. Kirby‘is dar kartą pabrėžė, kad JAV kol kas to požymių nemato. „Nemanome, kad Kinija to atsisakė, tačiau ji nepasistūmėjo šia kryptimi“, – teigė jis.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 22 (2023)

    Savaitė - Nr.: 22 (2023)

Daugiau >>

Daugiau >>