Britai per ateinančius dvejus metus gynybai papildomai skirs 5 mlrd. svarų

Britai per ateinančius dvejus metus gynybai papildomai skirs 5 mlrd. svarų


Dėl Rusijos karo Ukrainoje ir pasaulinių krizių Didžioji Britanija toliau didins savo gynybos išlaidas. Vyriausybė pranešė, kad per ateinančius dvejus metus papildomai į ginkluotąsias pajėgas bus investuota beveik 5 mlrd. svarų (6,65 mlrd. eurų).


3 mlrd. šios sumos bus skirta tokiems projektams, kaip AUKUS saugumo aljansas su JAV ir Australija. Apie 1,9 mlrd. svarų numatyta amunicijos atsargoms papildyti. Atsargos pastaruoju metu smarkiai sumažėjo dėl paramos Ukrainai.


„Kadangi pasaulis tampa vis nepastovesnis ir konkurencija tarp valstybių intensyvėja, Didžioji Britanija turi būti pasirengusi išlaikyti savo pozicijas“, – sakė ministras pirmininkas Rishis Sunakas. Jis pirmadienį išvyko į JAV, kur susitiks su JAV prezidentu Joe Bidenu ir Australijos vyriausybės vadovu Anthony‘iu Albanese.


Anot R. Sunako, padidinus sumą gynybai, ginkluotės išlaidos iki 2025 metų išaugs iki 2,25 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Tikslas yra 2,5 proc. Gynybos ministras Benas Wallace‘as, anot žiniasklaidos, reikalauja gynybos išlaidų didinimo iki 3 proc.


Londonas 2020 metų pabaigoje paskelbė apie didžiausias išlaidas gynybai nuo Šaltojo karo pabaigos. Anot kritikų, kariuomenės būklė yra prasta. Didžioji Britanija yra viena didžiausių Ukrainos rėmėjų.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 13 (2023)

    Savaitė - Nr.: 13 (2023)