Prancūzijoje jauni nusikaltėliai dalį bausmės galės atlikti kariuomenėje

Prancūzijoje jauni nusikaltėliai dalį bausmės galės atlikti kariuomenėje


Jauniems įstatymų pažeidėjams Prancūzijoje ateityje bus suteikiama galimybė dalyvauti bandomojoje karo tarnyboje – tai bus bausmės dalis, pareiškė gynybos ministras Sébastienas Lecornu ir teisingumo ministras Ericas Dupond-Morettis.


Apie tai paskelbta po sėkmingo pavyzdinio projekto. Jauniems nusikaltėliams, nuteistiems atlikti bausmę pataisos namuose, bus leista išklausyti penkių savaičių praktinius kursus, kuriems vadovaus kariuomenės personalas.


Taip siekiama palengvinti 13-25 metų amžiaus jaunuolių, turinčių problemų su teisėsauga, kelią į darbą ar savanorišką karinę tarnybą.


Ministerijos planuoja įdarbinti į atsargą išėjusius kariškius, kad jie kuruotų  jaunuolius ir remdamiesi savo patirtimi parengtų savanoriškus karinius kursus.


Nuo 2021 metų gruodžio mėnesio rengiami keturių savaičių trukmės kursai su karinėmis pratybomis lauke, jų dalyviai mokosi karinių ir civilinių įgūdžių vadovaujami buvusių Saint-Cyr Coëtquidan karo akademijos narių.


Karinis jūrų laivynas organizavo savo vienos savaitės kursus, skirtus ugdyti atsakomybės jausmą, komandinę dvasią ir pagarbą autoritetui. Jų dalyviai mokosi vykdyti gelbėjimo jūroje operacijas, susipažįsta su jūreivystės įgūdžiais ir galimybėmis stoti į karinį jūrų laivyną.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 13 (2023)

    Savaitė - Nr.: 13 (2023)