S. Cichanouskaja: Minsko režimas bijo skelbti karinę mobilizaciją

S. Cichanouskaja: Minsko režimas bijo skelbti karinę mobilizaciją


Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja tvirtina, kad A. Lukašenkos režimas bijo skelbti karinę mobilizaciją.


Anot jos, beveik visi Baltarusijos piliečiai nepritaria šalies prisijungimui prie Rusijos vykdomos invazijos į Ukrainą, tad, pasak jos, paskelbus mobilizaciją žmonės bėgtų iš valstybės.


„Manau, kad režimas bijos šios mobilizacijos, nes jie nežino, kaip visuomenė gali reaguoti. Jie supranta, kad žmonės priešinasi režimui. Žmonės nenori šio karo. 86 proc. baltarusių nepritaria Baltarusijos stojimui į karą.


O paskelbus mobilizaciją gali prasidėti masinis žmonių vykimas iš šalies, žmonės slėpsis, išvyks”, – pirmadienį TV3 televizijai tvirtino S. Cichanouskaja.


Visgi, opozicijos lyderės teigimu, jeigu baltarusių šauktiniai būtų priversti vykti į Ukrainą, jie pabėgtų, pasiduotų arba pereitų į kitą pusę.


„Jei jiems pavyks suklaidinti kai kuriuos žmonės ir priversti juos vykti į Ukrainą, žmonės tiesiog pereis į kitą pusę, pabėgs, prisiduos, kad tik nekovotų su ukrainiečiais. Ukraina nėra mūsų priešas, ukrainiečiai yra mūsų artimi kaimynai”, – tvirtino ji.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 05 (2023)

    Savaitė - Nr.: 05 (2023)