Britai gailisi palikę ES: pritarimas „Brexitui“ – rekordiškai žemas

Britai gailisi palikę ES: pritarimas „Brexitui“ – rekordiškai žemas


Praėjus beveik dvejiems metams po galutinio britų pasitraukimo iš ES, parama „Brexitui“, anot apklausos, šiuo metu rekordiškai žema.


56 proc. žmonių Didžiojoje Britanijoje „Brexitą“ dabar laiko klaida, Londone pranešė nuomonės tyrimo institutas „Yougov“. Pritariančiųjų yra 32 proc. Tai iki šiol didžiausias skirtumas.


Iš tų, kurie 2016 metų referendume balsavo už išstojimą, tik 70 proc. laikosi tuometinės savo nuomonės – tiek mažai nėra buvę.


Didžioji Britanija 2020 metų sausio pabaigoje išstojo iš ES. Nuo 2021 metų sausio 1 dienos šalis nebepriklauso ir ES Muitų sąjungai bei ES vidaus rinkai. Tai sukėlė didelių ekonominių problemų.


Prekyba su ES smarkiai smuko, nes, nepaisant plačios sutarties, kai kuriose srityse reikalingi muitai ir apskritai smarkiai padaugėjo biurokratijos. Kadangi ES piliečiams tapo sudėtingiau vykti dirbti į Didžiąją Britaniją, be to, išaugo kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas.


Vis dėlto nereikia tikėtis, kad Didžioji Britanija grįš į ES. Ir svarbiausia opozicinė leiboristų partija, kuri apklausose smarkiai lenkia valdančiuosius konservatorius, tokią galimybę atmeta.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2022)

    Savaitė - Nr.: 48 (2022)