Politologas: Rusija jau nebenaudoja švelniosios galios, tik bauginimą ir šantažą

Politologas: Rusija jau nebenaudoja švelniosios galios, tik bauginimą ir šantažą


Rusijos elgesys pasidarė toks toksiškas, kad jos švelnioji galia Europoje jau nebeveikia, o vieninteliai jos įtakos įrankiai šiandien yra bauginimas ir šantažas.


Tai interviu naujienų agentūrai „Ukrinform“ pareiškė ukrainiečių politologas, Vienoje įsikūrusio Demokratijos principų centro direktorius Antonas Šechovcovas.


„Dabar tai tik bauginimas ir šantažas. Jokios švelniosios galios rusai nebenaudoja“, - sakė politologas, paklaustas, kaip šiuo metu Rusija didina savo įtaką Europoje ir kaip atrodo jos švelnioji galia.


Anot jo, anksčiau rusai teigė, kad „Rusija gal ir probleminė šalis, bet apskritai ji normali, tokia pat, kaip kitos“.


„Bet dabar Rusija suprato, jog visa tai jau nebeveikia, kadangi jos elgesys padarė ją labai toksišką, todėl ji griebiasi tik lazdos – grasina branduoliniu karu, šantažuoja, kad nutrauks energijos išteklių tiekimą, ir t. t.“, - pareiškė A. Šechovcovas.


Anot politologo, dabar Rusijos reputacija užsienyje – „žinoma, ne nulinė, bet Maskva prarado labai daug tų šalininkų, kurie jos neišsižadėjo po 2014 metų ir keleivinio lėktuvo numušimo“. Rusijai liko tik du pagrindiniai neutralūs sąjungininkai – Kinija ir Indija“, konstatavo jis.

REKLAMA


„O Europoje nėra nė vienos didelės politinės jėgos, kuri atvirai remtų Rusiją. Prorusišką darbotvarkę Europoje gali propaguoti nebent įvairūs antisemitiniai marginaliniai judėjimai, kurie visada yra opozicijoje viskam, ką daro vyriausybė ir valdantysis elitas. Taip pat išlieka jėgų, kurios pasirengusios pakeisti savo požiūrį į Rusiją iš smerkiamo į neutralų ar net teigiamą ir visiškai atkurti visus verslo ryšius“, - pažymėjo A. Šechovcovas.


Komentuodamas prorusišką Vengrijos premjero Viktoro Orbano poziciją, jis teigė, jog „istoriškai taip susiklostė, kad Vengrija dideliuose Europos konfliktuose niekada nestodavo į teisingą istorijos pusę“, todėl „dabar mes matome tokį istorinį tęstinumą“.


Politologas taip pat neatmetė, kad Rusija tiesiog turi V. Orbaną kompromituojančios medžiagos.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2022)

    Savaitė - Nr.: 48 (2022)