Baltarusijos diktatorius nori, kad mokiniai nuimtų bulvių derlių: „Tai – gera fizinė mankšta“

Baltarusijos diktatorius nori, kad mokiniai nuimtų bulvių derlių: „Tai – gera fizinė mankšta“


Neteisėtas Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka, kadaise reklamavęs degtinę ir pirtis kaip būdą apsisaugoti nuo COVID, pareiškė, jog šios buvusios sovietinės valstybės moksleiviai turėtų nuimti bulvių derlių, kad būtų sveiki.


A. Lukašenka geležiniu kumščiu valdo Baltarusiją nuo 1994 m. ir garsėja kaimišku ekscentriškumu bei radikaliais pasiūlymais. Jis piktinosi, kad Baltarusija, bene labiausiai sovietinė iš visų valstybių, tapusių nepriklausomomis, kai 1991 m. subyrėjo SSRS, neleidžia „mobilizuoti moksleivių nuimti bulvių derliaus“.


Sovietų Sąjungoje studentai ir moksleiviai nuolat buvo siunčiami nuimti derlių. „Kokiais pavyzdžiais mes auklėjame savo moksleivius?, - klausė A. Lukašenka per vyriausybės posėdį. – Kai kas sako, jog tai išnaudojimas. Tačiau koks tai išnaudojimas, jei žmogus dirba penkias ar šešias valandas? Tėvams tai malonumas, o vaikams - gera fizinė mankšta“.


Buvęs kolūkio pirmininkas A. Lukašenka ir toliau labai prisirišęs prie žemės ūkio. 2020 m. jis propagavo pirtis, stiklinę degtinės kasdien ir darbą ūkiuose traktoriais, kaip būdą apsisaugoti nuo koronaviruso.


Sieną su Ukraina turinti Baltarusija yra ištikima Rusijos sąjungininkė ir leido Maskvos pajėgoms pasinaudoti jos teritorija vasarį pradedant karinę operaciją prieš Kyjivą.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 05 (2023)

    Savaitė - Nr.: 05 (2023)