Maskva po naujausių karinių pralaimėjimų Ukrainoje praranda Rusijos informacinės erdvės kontrolę

Maskva po naujausių karinių pralaimėjimų Ukrainoje praranda Rusijos informacinės erdvės kontrolę


Maskva po naujausių karinių pralaimėjimų Ukrainoje, regis, praranda Rusijos informacinės erdvės kontrolę. Tai pareiškė JAV veikiantis Karo studijų institutas (ISW).


Remiantis specialia ISW ataskaita, Kremliaus propagandistai krypsta nuo Maskvos kurso ir atvirai reiškia nusivylimą dėl to, kaip šalyje vyksta dalinė mobilizacija, taip pat dėl prarastos strategiškai svarbaus Lymano miesto Donecko srityje kontrolės.


ISW, be kita ko, pažymi: „Kai kurie svečiai kruopščiai surežisuotose Kremliaus televizijos laidose, parodytose spalio 1 d., netgi kritikavo Rusijos prezidento Vladimiro Putino sprendimą aneksuoti keturias Ukrainos sritis neužsitikrinus jų kontrolės iki administracinių sienų bei reiškė abejones dėl Rusijos pajėgumų visapusiškai jas okupuoti.“


V. Zelenskis: Lymane neliko rusų pajėgų


Strategiškai svarbiame Rytų Ukrainos Lymano mieste, pasak prezidento Volodymro Zelenskio, nebeliko rusų pajėgų. Miestas „visiškai išvalytas“, - pareiškė jis trumpame vaizdo įraše „Telegram“ kanale. V. Zelenskis padėkojo ukrainiečių kariams.

REKLAMA


Rusijos gynybos ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas šeštadienį pareiškė, kad rusų kariai pasitraukė iš Lymano ir šį žingsnį argumentavo pavojumi būti apsuptiems.


Prieš tai Ukrainos institucijos kalbėjo apie 5 000 apsuptų rusų. Tačiau žuvusių ar į nelaisvę paimtų karių skaičius kol kas nežinomas.


Ukrainos ginkluotosios pajėgos Chersono srityje išlaisvino dar dvi gyvenvietes


Ukrainos ginkluotosios pajėgos pietinėje Chersono srityje išlaisvino dar dvi nedideles gyvenvietes – Archangelską ir Myroliubivką.


Kaip praneša „Sky News“, apie tai informavo Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Sekmadienio vakarą savo tradiciniame vaizdo kreipimesi jis padėkojo konkretiems daliniams ir pabrėžė, kad šalies kariai neapsiribos Lymanu Donecko srityje.


V. Zelenskis taip pat kalbėjo apie Zaporižios atominės elektrinės vadovo Ihorio Murašovo pagrobimą ir pareiškė, kad tai yra dar viena jo šalyje Rusijos pajėgų vykdomo teroro apraiška. „Už jį teroristinė valstybė turi būti vis griežčiau baudžiama“, – tvirtino V. Zelenskis.


Turimais duomenimis, I. Murašovas buvo pagrobtas penktadienį. Šias žinias patvirtino pati Rusija.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 05 (2023)

    Savaitė - Nr.: 05 (2023)