Rusijoje – gubernatorių atsistatydinimo banga

Rusijoje – gubernatorių atsistatydinimo banga


Per Rusijos regionus nusirito neįprasta atsistatydinimų banga. Antradienį per kelias valandas iš viso penkių teritorijų vadovai įvairiose šalies dalyse paskelbė arba atsistatydinantys, arba nesieksiantys perrinkimo.


Pirmieji apie savo pasitraukimą pareiškė Tomsko srities gubernatorius Sergejus Žvačkinas bei jo kolega Igoris Vasiljevas iš Kirovo srities. Tada tą patį padarė Saratovo ir autonominės Marių Respublikos vadovai. Riazanės srities gubernatorius Nikolajus Liubimovas informavo nesieksiąs antrosios kadencijos.


Rusiją sudaro daugiau kaip 80 vadinamųjų Federacijos subjektų – tai, pavyzdžiui, sritys ir autonominės respublikos. Atskiri gubernatoriai savo pasitraukimo priežastimi, be kita ko, nurodė amžių ir atkreipė dėmesį, kad postuose jau yra gana ilgą laiką.


Tačiau daugeliui gyventojų atsistatydinimų banga sukėlė nuostabą ir spėliones. „Telegram“ kanale kai kurie vartotojai svarstė, kad teritorijų vadovai galimai nebenori remti jau pustrečio mėnesio trunkančio karo prieš Ukrainą ir kęsti ekonominių jo padarinių savo teritorijoms. Dėl Vakarų sankcijų daug įmonių pasitraukė iš Rusijos. Žmonės masiškai prarado darbą.

REKLAMA


Ši banga dabartinėje situacijoje gali rodyti, kad laivas siūbuoja ir „žiurkės palieka laivą“, sakė politologas Abbasas Galiamovas. Kiti spėliojo, kad gal penki politikai nebuvo pakankamai lojalūs Kremliui ir palieka postus gavę nurodymą „iš aukščiau‘.


Kai kurie žmonės neslėpė susirūpinimo, jog prezidentas Vladimiras Putinas minėtuose regionuose planuoja dalinę mobilizaciją, kad sustiprintų stringančius mūšius Ukrainoje. Jie teigė, esą gali būti, kad gubernatoriai nenorėjo prisiimti atsakomybės dėl gyventojų nepasitenkinimo, kuris tuomet kiltų. Tačiau įrodymų šiems spėjimams kol kas nėra.