J. Bidenas: 30 šalių kartu su JAV atvėrė strategines naftos atsargas

J. Bidenas: 30 šalių kartu su JAV atvėrė strategines naftos atsargas


JAV prezidentas Joe Bidenas penktadienį pareiškė, kad daugiau kaip 30 šalių prisijungė prie JAV ir atvėrė nacionalines naftos atsargas, siekiant stabilizuoti pasaulio energijos rinkas, kurias sukrėtė Rusijos pradėtas karas Ukrainoje.


„Šį rytą daugiau kaip 30 šalių iš viso pasaulio surengė neeilinį susitikimą ir susitarė dėl dešimčių milijonų papildomų barelių naftos išleidimo į rinką“, – sakė J. Bidenas kreipimesi iš Baltųjų rūmų.


Ketvirtadienį J. Bidenas paskelbė apie rekordinį JAV strateginių naftos atsargų atvėrimą ir pažadėjo šešis mėnesius išleisti po milijoną barelių per dieną.


Šia drąsia priemone, kuri yra didžiausias strateginių atsargų panaudojimas istorijoje, siekiama atvėsinti perkaitusią pasaulinę naftos rinką ir sušvelninti Amerikos ekonomiką krečiančią infliacijos bangą.


J. Bidenas teigia, kad degalų kainos paprastiems amerikiečiams išaugo dėl naftos kainų šuolio pasaulio rinkose, kurį sukėlė Rusijos įsiveržimas į Ukrainą ir po to įvestos Vakarų sankcijos Rusijai, kuri yra antra pagal dydį naftos eksportuotoja po Saudo Arabijos.


Penktadienį naftos kainos stabilizavosi ir trumpam buvo nukritusios žemiau 100 JAV dolerių už barelį.


Daugiau >>

Daugiau >>