NATO: Rusija toliau telkia pajėgas prie Ukrainos sienos

NATO: Rusija toliau telkia pajėgas prie Ukrainos sienos


NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad Rusija tęsia „nepagrįstą ir nepaaiškinamą“ karinių pajėgų telkimą prie Ukrainos sienos, nepaisydama tarptautinės bendruomenės raginimų baigti eskaluoti konfliktą.


Remdamasis NATO žvalgybos šaltiniais, J. Stoltenbergas sakė, kad Rusija prie Ukrainos sienų atgabena „vis daugiau pajėgų – artilerijos, karių, kovinių tankų“.


Jis pridūrė, kad agresyvi Maskvos retorika dėl šios eskalacijos nesiliauja.


Šiaurės Europos šalys reiškia susirūpinimą dėl Rusijos veiksmų


Šiaurės Europos šalys teigia esančios sunerimusios dėl Rusijos veiksmų pasienyje su Ukraina. Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos ir Islandijos gynybos ministrai antradienį paskelbtame pareiškime pabrėžė savo susirūpinimą dėl pastarųjų įvykių Ukrainoje ir aplink ją.


„Rusijos karinis aktyvumas ir ypač neįprasta karinė koncentracija palei Ukrainos sieną yra nerime kelianti tendencija, kuri gali turėti destabilizuojantį poveikį mūsų bendrai saugumo aplinkai“, - sakoma pareiškime, kurį internete paskelbė Suomijos gynybos ministerija.


Šiaurės Europos šalys esą ir toliau remia Ukrainos teritorinį integralumą, Ukrainos suverenumą ir šalies teisę spręsti dėl savo užsienio ir saugumo politikos kurso be nurodinėjimų iš išorės.