Vokietijoje išaugo agresija prieš gydytojus ir slaugytojus

Vokietijoje išaugo agresija prieš gydytojus ir slaugytojus


Vokietijos profesinės sąjungos skambina pavojaus varpais, kad, šalyje didėjant įtampai dėl koronaviruso situacijos, didėja ir agresija prieš gydytojus bei slaugos personalą.


„Pandemijos metu gydytojai vis dažniau praneša apie priešiškumą ir grasinimus“, – penktadienį „Funke“ žiniasklaidos grupei sakė „Marburger Bund“ gydytojų sąjungos pirmininkė Susanne Johna.


Anot jos, pasisakantieji už skiepus dažnai sulaukia tiesioginių grasinimų.


Vokietijos federalinės kriminalinės policijos biuras (BKA) neseniai pareiškė laikantis vakcinacijos priešininkus ar koronaviruso neigėjus „atitinkama rizika“, kai kalbama apie atakas prieš vakcinų centrus ar gydytojų kabinetus. Pasak BKA, medicinos personalui „kyla rizika susidurti mažų mažiausia su žodiniu priešiškumu ir iki kriminalinių nusikaltimų“, pavyzdžiui, kūno sužalojimo.


S. Johna sakė, kad ypač padažnėjo žodinio smurto. Ji teigė pati sulaukusi daug grasinamų žinučių. „Esu priversta blokuoti žmones savo tviterio ir feisbuko paskyrose iš esmės kiekvieną dieną“.

REKLAMA


Slaugos darbuotojų sąjungos atstovai taip pat susirūpinę. „Pastebime, kad pacientų elgesys agresyvesnis ir piktesnis nei anksčiau“, – sakė paslaugų sąjungos „Verdi“ sveikatos priežiūros sektoriaus ekspertė Grit Genster.


Ji teigė, kad tai ypač aktualu taikant su koronavirusu susijusias higienos priemones, tokias kaip izoliacija, kontakto apribojimai, privalomas kaukės dėvėjimas ar PGR testai. Dėl to dažnai gali kilti ginčų ne tik tarp slaugytojų ir pacientų, bet ir su pacientų artimaisiais, – sakė ji.