Ekonomistas: situacija Baltarusijoje gali turėti įtakos žaliavų importui, Klaipėdos uosto darbui

Ekonomistas: situacija Baltarusijoje gali turėti įtakos žaliavų importui, Klaipėdos uosto darbui


„SME Finance“ ekonomistas Aleksandras Izgorodinas, kad politinė situacija Baltarusijoje gali paveikti žaliavų importą Lietuvoje bei Klaipėdos valstybinio jūrų uosto darbą.


„Didžiausi segmentai, per kuriuos mes galime nukentėti nuo Baltarusijos neramumų, yra visų pirma žaliavų ir tam tikrų prekių importas, nes Baltarusija yra 14-ta didžiausia Lietuvos importo partnerė. Pernai iš viso importas iš Baltarusijos siekė beveik 800 mln. eurų. Kalbant apie  žaliavas, dominuoja mediena – maždaug 25 proc. nuo viso Lietuvos importo iš Baltarusijos ir metalai – apie 12 proc.“, – „Žinių radijui“ pirmadienį sakė A. Izgorodinas.


„Įsivaizduokite, Baltarusijos įmonėje, kuri parduoda žaliavas į Lietuvą, prasideda streikas, jie nepateikia tų žaliavų produkcijos, mūsiškiai nepagamina produktų, neeksportuoja, pavyzdžiui, į Švediją, praranda reputaciją, yra sutarčių netesybos, tu turi ieškoti papildomų alternatyvių žaliavų tiekėjų. Tai visada brangiau“, – pridūrė ekonomistas.

REKLAMA


Jis pastebėjo, kad gali būti paveiktas ir Klaipėdos uosto darbas.


„Apie 30 proc. visos Klaipėdos uosto krovos sudaro kroviniai iš Baltarusijos. Ten daugiausia yra trąšos ir nafta. Tai gali paveikti Klaipėdos uostą ir netiesiogiai mūsų eksporto rodiklius“, – kalbėjo A. Izgorodinas.


Pasak ekonomisto, dar vienas aspektas, į kurį reikėtų atsižvelgti, yra užsienio investicijos.


„Kad ir kaip įdomiai nuskambėtų, bet Baltarusija yra 9-oje vietoje tarp didžiausių užsienio investicijų rinkų Lietuvos įmonėms. Per visą istoriją yra investuota 127 mln. eurų iš Lietuvos į Baltarusiją. Jeigu žiūrėtume į sektorius, tai yra mažmeninė prekyba, medienos pramonė. Politiniai, ekonominiai neramumai gali netiesiogiai paveikti tų įmonių darbą, kurios yra Baltarusijoje“, – sakė A. Izgorodinas.