Krašto apsaugos ministras su kolegomis iš Šiaurės grupės aptarė COVID19 įtaką gynybai

Krašto apsaugos ministras su kolegomis iš Šiaurės grupės aptarė COVID19 įtaką gynybai


Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis Šiaurės grupės gynybos ministrų vaizdo konferencijoje kartu su Jungtinės Karalystės, Danijos, Islandijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos ir Nyderlandų kolegomis aptarė COVID19 įtaką gynybos pajėgumams ir pasirengimui, strateginės komunikacijos COVID19 kontekste aspektus ir iššūkius.


„Nepaisant COVID19, konvencinė grėsmė niekur nedingo. Pratybos - mūsų parengties ir atgrasymo elementas, tad turime kuo greičiau sugrįžti prie įprastinio pratybų režimo. Parengties užtikrinimui privalome ir toliau išlaikyti ne mažiau nei 2 proc. gynybos finansavimą", - sakė ministras.


R. Karoblis pasidžiaugė ir padėkojo sąjungininkams, kad nepaisant COVID19 sukeltų sunkumų, svarbių atgrasymo priemonių, tokių kaip NATO oro policijos misija Baltijos šalyse ir NATO priešakinių pajėgų batalionas Rukloje, veikla yra tęsiama.


Ministrai taip pat aptarė išryškėjusią karinio mobilumo reikšmę COVID19 kontekste. R. Karoblis akcentavo, kad būtina toliau tęsti pradėtus darbus ES ir NATO formatuose.

REKLAMA


Vaizdo konferencijoje, anot Krašto apsaugos ministerijos pranešimo, pabrėžta strateginės komunikacijos koordinavimo svarba ir aktyvesnių veiksmų kovoje su dezinformacija poreikis.


Šiaurės grupė yra forumas, kuriame grupės nariai neformaliai aptaria gynybos ir saugumo klausimus, bendrus Šiaurės grupės šalims, taip pat ieško naujų bendros veiklos galimybių. Šiaurės grupės šalys yra įsipareigojusios saugoti saugumą ir stabilumą Šiaurės Europos regione ir už jo ribų bei stiprinti ryšius su transatlantiniais partneriais.