Koronaviruso pacientų Lietuvoje – beveik tūkstantis

Koronaviruso pacientų Lietuvoje – beveik tūkstantis


Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) balandžio 10 d. 7.00 val. duomenimis, Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų išaugo iki 999.


Ketvirtadienį buvo patvirtinti 44 nauji ligos atvejai, ištirta 3 242 mėginiai.


Iki šiol iš viso dėl įtariamo koronaviruso ištirtas 36 051 ėminys.


Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.


Oficialiais duomenimis skelbiama, kad Lietuvoje pasveikusių žmonių yra tik 8, o nuo COVID-19 infekcijos mirė 16.


Tuo tarpu Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad Lietuvoje patvirtintas septynioliktasis mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis. Asmuo mirė Respublikinės Šiaulių ligoninės klinikoje, skirtoje priimti pacientus, įtariamus dėl COVID-19 susirgimo. Mirusysis, kaip pažymi SAM, priklausė rizikos grupei.


Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) balandžio 10 d. 7.00 val. duomenimis, Lietuvoje patvirtinti 999 ligos atvejai. Per ketvirtadienį patvirtinti 44 nauji ligos atvejai, ištirti 3 242 ėminiai.


Iki šiol iš viso dėl įtariamo koronaviruso ištirtas 36 051 ėminys.


Oficialiai skelbiama, kad Lietuvoje nuo koronaviruso sukeltos ligos pasveiko 8 žmonės.


SAM ragina medikus aktyviau siųsti pacientus pakartotinai tirtis dėl koronaviruso


SAM ragina šalies medikus aktyviau siųsti pakartotiniams tyrimams pacientus, kuriems po koronaviruso infekcijos (COVID-19) nustatymo dienos praėjo dvi savaitės ir kurie nejaučia šiai infekcijai būdingų simptomų. Jei po dviejų savaičių, atlikus du pakartotinus tyrimus iš eilės ne trumpesniu kaip 24 val. intervalu, rezultatai bus neigiami, žmogus laikomas pasveikusiu.

REKLAMA


Oficialiai skelbiama, kad Lietuvoje nuo koronaviruso infekcijos iki šiol yra pasveikę 8 žmonės.


Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga neabejoja, kad pasveikusiųjų nuo koronaviruso infekcijos skaičius Lietuvoje greitu metu bus gerokai didesnis. Žmonių, kuriems koronaviruso infekcija diagnozuota prieš dvi savaites ir daugiau, šiuo metu šalyje yra per 270.


„Norėtume paraginti medikus, kad tokie pacientai būtų aktyviai siunčiami išsitirti pakartotinai. Tada galėsime matyti realią situaciją apie pasveikusiuosius, be to, pastebime, kad ir visuomenė labai laukia tikslesnių duomenų, kiek žmonių pasveikę, tai leistų įnešti daugiau vilties gyventojams ir pasitikėjimo mūsų sveikatos apsaugos sistema“, – sako ministras A. Veryga.


Sveikstantieji po koronaviruso infekcijos ambulatoriškai privalo laikytis visų izoliavimosi taisyklių iki tol, kol gaus patvirtinimą, jog pasveiko. Pakartotinius tyrimus ambulatoriškai gydomi asmenys, turėdami šeimos gydytojo siuntimą, gali atlikti mobiliuosiuose punktuose, kurie deramai pritaikyti saugiai suvaldyti galimai sergančiųjų ir pasveikusiųjų srautus, sakoma SAM pranešime.


SAM primena, kad pakartotinis tyrimas atliekamas nuo koronaviruso infekcijos diagnozavimo dienos praėjus ne mažiau kaip 14 dienų, bet ne anksčiau kaip po 3 dienų pasibaigus karščiavimui. Tuomet šeimos gydytojas ar slaugytojas organizuoja pirmąjį pakartotinį tyrimą. Jei atlikus tyrimą bus gautas teigiamas atsakymas, šeimos gydytojas tęs paciento stebėseną bei gydymą ir siųs pakartoti tyrimą ne anksčiau kaip po 14 dienų.

REKLAMA


Nustačius, kad pacientas pasveiko, šeimos gydytojas ar slaugytoja turi informuoti ne tik pacientą, bet ir Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą. Jei pacientas ambulatoriniam gydymui buvo izoliuotas sanatorijos patalpose, būtina informuoti ir šios įstaigos paskirtą slaugytoją.


Pacientas gali būti laikomas pasveikusiu ir po 37 kalendorinių dienų nuo koronaviruso infekcijos diagnozavimo dienos, jei tyrimai jam nebuvo atlikti.