Pirmasis Lietuvos vienaragis: „Vinted“ perkopė 1 mlrd. eurų vertės kartelę

Pirmasis Lietuvos vienaragis: „Vinted“ perkopė 1 mlrd. eurų vertės kartelę


Didžiausia Europos internetinė naudotų drabužių mainų ir prekybos platforma „Vinted“ per paskutinį investicijų etapą pritraukė 128 mln. eurų, savo rinkos vertę padidino iki daugiau nei 1 mlrd. eurų ir tapo pirmuoju vienaragiu (angl. unicorn) iš Lietuvos. Vienaragiais vadinami itin sėkmingi startuoliai, kurių rinkos vertė viršija 1 mlrd. eurų – Lietuvoje to padaryti nebuvo pavykę nė vienam startuoliui.


Pagrindiniu naujo raundo investuotoju tapo į „Vinted“ investuojantis rizikos kapitalo fondas „Lightspeed Venture Partners“, sakoma bendrovės pranešime spaudai. Kartu su juo investavo ir dabartiniai investuotojai „Sprints Capital“, „Insight Venture Partners“, „Accel“ ir „Burda Principal Investments“.


Kaip teigiama pranešime, pritrauktas investicijas „Vinted“ skirs savo technologinės platformos vystymui bei spartesnei plėtrai ir augimui Europoje, kuri šiuo metu vienija 25 mln. narių bendruomenę. Bendrovė ir toliau pagrindinį dėmesį teiks privatiems namų vartotojams. Taip pat „Vinted“ žada daugiau investuoti į naujas technologijas, kurios užtikrins geresnę platformos narių patirtį, ir toliau stiprinti saugumo bei pagalbos vartotojams sritis.


Siekama, kad iš rankų į rankas keliaujantys drabužiai taptų pirmu pasirinkimu visame pasaulyje. Bendrovės platformoje nariai iš 11 Europos šalių šiuo metu siūlo per 180 mln. skirtingų drabužių ir vaikų prekių. Planuojama, kad per šiuos metus „Vinted“ platformoje bus atlikta sandorių, kurių bendra vertė sieks 1,3 mlrd. eurų.

REKLAMA


„Vinted“ sėkmingai pritaikė savo verslo modelį naujoms šalims ir turi puikias sąlygas paspartinti savo plėtrą. Nuo praėjusių metų rugpjūčio mėnesio, kuomet įmonė užbaigė ankstesnį investicijų pritraukimo raundą, „Vinted“ savo pajamas padidino keturis kartus ir ženkliai sustiprino savo prekės ženklo žinomumą. Tuo pat metu bendrovė pradėjo kurti integruotą tarptautinę platformą, pasiūlė tarptautinį prekių pristatymą ir išsiplėtė į Nyderlandus, Belgiją ir Ispaniją.


Bendrovė praneša planuojanti padvigubinti darbuotojų skaičių produkto ir technologijų komandose. Šiuo metu „Vinted“ dirba per 300 profesionalų – didžioji dalis planuojamų naujų pozicijų bus Lietuvoje, kur įsikūręs pagrindinis bendrovės biuras. „Vinted“ siekia pritraukti į Vilnių daugiau pasaulinio lygio profesionalų, su technologijų kompanijoms būdingu prioritetu programuotojų, duomenų inžinerijos, produkto vystymo talentams.


Sėkmingai pritrauktos investicijos rodo, kad vartotojai vis labiau domisi atsakingu vartojimo pasirinkimu visame pasaulyje. Skaičiuojama, kad vien Europoje antrinė drabužių rinka yra verta 13 mlrd. eurų.