Siūloma griežtinti nepriekaištingos reputacijos reikalavimus valstybės tarnautojams

Paulius Peleckis/BNS


Seime pateiktas Valstybės tarnybos ir lydinčiųjų įstatymų pakeitimų paketas, kuriuo siekiama sugriežtinti valstybės tarnautojų nepriekaištingos reputacijos reikalavimus ir juos taikyti biudžetinių įstaigų darbuotojams.


Už paketą po svarstymo balsavo 58, susilaikė 40, o prieš balsavo 10 parlamentarų. Pagrindiniu komitetu, svarstysiančiu siūlomus pakeitimus, patvirtintas Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas. Projektas svarstymo stadijoje į plenarinių posėdžių salę turėtų grįžti birželio 13 d.


Šiais siūlymais siekiama įtvirtinti, kad valstybės tarnautojas nėra laikomas nepriekaištingos reputacijos, jei užsiima ar anksčiau nei prieš 3 metus užsiėmė veikla ar turi ryšių, kurie sudaro pagrindą manyti, kad asmens tarnyba būtų nesuderinama su Lietuvos nacionalinio saugumo interesais.


Veikla, nesuderinama su Lietuvos nacionalinio saugumo interesais, apima asmenų slaptą bendradarbiavimą su Rusijos, Baltarusijos ar Kinijos teisėsaugos, teisėtvarkos ar šių šalių saugumo tarnybomis.

REKLAMA


Pasak paketą pristačiusios vidaus reikalų viceministrės S. Ščajevienės, šis pasiūlymas teikiamas atsižvelgus į geopolitinę situaciją.


Taip pat priėmus pokyčius tiek valstybės tarnautojams, tiek kitiems biudžetinių įstaigų darbuotojams būtų taikomi vienodi nepriekaištingos reputacijos reikalavimai. Visgi, šiais reikalavimais nereikėtų vadovautis biudžetinių įstaigų darbuotojams, kuriems netaikomi išsilavinimo ar profesinės kvalifikacijos reikalavimai.


Projektu siūloma, kad pretendentai į valstybės tarnybą turėtų pildyti nepriekaištingos reputacijos reikalavimų atitikties deklaraciją, kurioje deklaruotų savo lojalumą Lietuvos valstybei ir jos konstitucinei santvarkai bei pagarbą žmogui ir valstybei.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 29 (2024)

    Savaitė - Nr.: 29 (2024)