Dauguma lietuvių nusivylę: šiemet vykę vienuoliktokų tarpiniai patikrinimai nepasiteisino

Dauguma lietuvių nusivylę: šiemet vykę vienuoliktokų tarpiniai patikrinimai nepasiteisino


Du trečdaliai šalies gyventojų teigia, kad šiemet vykę vienuoliktokų tarpiniai patikrinimai nepasiteisino, rodo LRT.lt užsakymu atlikta apklausa.


Anot tyrimo, tokios nuomonės laikėsi besimokantis jaunimas ir respondentai, turintys vaikų.


Kad tarpiniai tyrimai pasiteisino, mano 5 proc. apklaustų suaugusių šalies gyventojų, o 32 proc. šiuo klausimu neturėjo nuomonės.


Reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą šių metų balandžio 10–21 dienomis. Pagal su užsakovu suderintą klausimyną apklausą atliko nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“. Tyrimo metu buvo apklausta 1020 Lietuvos gyventojų (18 metų ir vyresnių).


Pirmadienį dalis šalies vienuoliktokų dalyvaus chemijos tarpiniame patikrinime, o antradienį pirmoji tarpinių patikrinimų sesija baigsis istorijos žinių patikrinimu.


Kovo pradžioje Lietuvos mokyklose prasidėję tarpiniai moksleivių žinių patikrinimai švietimo sistemoje sukėlė sumaištį – kai kurių dalykų užduotys buvo per sunkios, dalis neatitiko mokymosi programos. Dėl to dalis moksleivių teigė patyrę įtampą, susirūpinimu dėl vaikų sveikatos viešojoje erdvėje dalijosi ir kai kurių moksleivių tėvai.

REKLAMA


Kilus nepasitenkinimui dėl tarpinių vienuoliktokų patikrinimų, iš švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigų taip pat pasitraukė Gintautas Jakštas.


Kaip skelbta anksčiau, tarpiniuose vienuoliktokų patikrinimuose šįmet dalyvauja daugiau nei 26 tūkst. moksleivių. Patikrinimai vykdomi nuo kovo 5 dienos iki balandžio 5 dienos, išskyrus chemijos ir istorijos atsiskaitymus, kurie vyks gegužės 6 ir 7 dienomis.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 24 (2024)

    Savaitė - Nr.: 24 (2024)Daugiau >>