Paskelbti tarpinių vienuoliktokų informatikos ir lietuvių kalbos patikrinimų rezultatai

Paskelbti tarpinių vienuoliktokų informatikos ir lietuvių kalbos patikrinimų rezultatai


Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) penktadienį paskelbė patvirtintus informatikos tarpinio patikrinimo bei preliminarius lietuvių kalbos ir literatūros bendrojo ir išplėstinio kurso tarpinių patikrinimų rezultatus.


Pasak NŠA, informatikos tarpiniame patikrinime dalyvavo 5175 gimnazistai. Beveik trečdalis – 32 proc. – laikiusiųjų šį patikrinimą surinko 35 ir daugiau taškų. Pakoregavus vertinimo instrukciją, bendras taškų vidurkis siekia 32 iš 40 galimų.


Preliminarūs lietuvių kalbos ir literatūros išplėstinio kurso tarpinio patikrinimo rezultatai rodo, kad surinktų taškų vidurkis siekia 15,1 iš 20 galimų. Iš viso patikrinime dalyvavo 16758 vienuoliktokai. Daugiau kaip trys ketvirtadaliai (77,1 proc.) mokinių surinko pusę ir daugiau galimų taškų. Maksimalų taškų skaičių surinko 2288 mokiniai, t. y. 13,7 proc. visų laikiusiųjų.


Tuo tarpu bendrojo kurso tarpinio patikrinimo preliminarūs rezultatai rodo, kad surinktų taškų vidurkis siekia 10,8 iš 20 galimų. Iš viso šiame patikrinime dalyvavo 7276 mokiniai. 45,2 proc. mokinių surinko pusę ir daugiau galimų taškų. Maksimaliu taškų skaičiumi įvertinti 132 mokiniai, t. y. 1,8 proc. visų laikiusiųjų lietuvių kalbos ir literatūros bendrojo kurso tarpinį patikrinimą.

REKLAMA


„Remiantis įprasta valstybinių brandos egzaminų vertinimo praktika, dalies tarpinių patikrinimų darbų vertinimai pagal tam tikrus kriterijus yra peržiūrimi. Tai viena svarbių vertinimo kokybės užtikrinimo procedūrų, kuri yra pakankamai imli laikui, bet labai svarbi vertinimo objektyvumo aspektu“, – išplatintame pranešime cituojamas NŠA direktorius Aidas Aldakauskas.


Galutinius lietuvių kalbos ir literatūros bendrojo ir išplėstinio kursų tarpinių patikrinimų rezultatus numatoma patvirtinti ir paskelbti gegužės antroje pusėje, nurodė NŠA.


Tarpiniuose vienuoliktokų patikrinimuose šiemet dalyvauja daugiau nei 26 tūkst. moksleivių. Jie buvo vykdomi nuo kovo 5 dienos iki balandžio 5 dienos, išskyrus chemijos ir istorijos atsiskaitymus, kurie vyks gegužės 6 ir 7 dienomis.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 29 (2024)

    Savaitė - Nr.: 29 (2024)