Perspėja: gyventojams platinami apgaulingi šaukimai į teismus

Perspėja: gyventojams platinami apgaulingi šaukimai į teismus


Teismų administracija perspėja gyventojus apie platinamus apgaulingus šaukimus į teismus.


Kaip nurodo Teismų administracija, šiuo metu platinamos apgaulingos SMS žinutės, kuriose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą.


„Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste“, – nurodo Teismų administracija.


Pabrėžiam, kad teismai niekada nesiunčia gyventojams pranešimų ar pranešimų su papildomomis nuorodomis SMS žinutėmis nei savo, nei kitų institucijų vardu, neprašo slaptažodžių ar kitų konfidencialių prisijungimo duomenų, neprašo pateikti mokėjimo kortelių ar kitų bankininkystės duomenų.


Anot Teismų administracijos, paprastai sukčių SMS žinutės yra siunčiamos naudojantis trečiųjų šalių teikiamomis paslaugomis, tad sukčiai gali atsiųsti SMS žinutę, nurodę bet kokį siuntėjo vardą.

REKLAMA


„Gautoje melagingoje SMS žinutėje pateikiama nuoroda ne į teismo interneto svetainę, bet į kitus internetinius adresus, kurie gali būti vizualiai panašūs į teismo ar kitos institucijos svetainės internetinį adresą. Jei Jums kyla abejonių dėl SMS žinutėje nurodomo puslapio autentiškumo, atidarykite teismo interneto svetainę tiesiai iš naršyklės“, – teigiama Teismų administracijos pranešime.


Teismų administracija primygtinai rekomenduoja nespausti įtartinose SMS žinutėse esančių nuorodų. Jei gautą nuorodą visgi kažkas paspaudė, tuoj pat turėtų išjunkti atsidariusį naršyklės langą ir atsivėrusiame naršyklės lange neįvesti jokių asmeninių duomenų – asmens kodo, interneto banko atpažinimo kodo ar mokėjimo kortelių duomenų.


Teismų administracija rekomenduoja taip pat ir savo mobiliajame telefone neatlikti jokių veiksmų, t. y. neveskite banko programėlių ar mobiliojo parašo kodų.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 24 (2024)

    Savaitė - Nr.: 24 (2024)Daugiau >>