Mokymų metu VRK per klaidą nutekino tūkstančių rinkėjų duomenis

Mokymų metu VRK per klaidą nutekino tūkstančių rinkėjų duomenis


Rinkimų repeticijos metu Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) galimai nutekino tūkstančių rinkėjų duomenis.


Portalo „lrytas.lt“ žiniomis, praėjusį antradienį vienas iš komisijos darbuotojų per klaidą apylinkių komisijų nariams išsiuntė laišką su beveik 20 tūkst. rinkėjų duomenimis. Jis buvo skirtas trečiadienį prasidėjusiems mokymams prieš rinkimus.


Skelbiama, kad po kurio laiko pastebėjus klaidą, nariai buvo paraginti kuo skubiau ištrinti gautus duomenis.


VRK pirmininkė Lina Petronienė portalui „lrytas.lt“ patikino, kad komisijos nariams duomenys buvo išsiųsti per klaidą, todėl vėliau buvo paprašyta gautą laišką ištrinti, o duomenų – nenaudoti.


„Bet komisijų nariai yra pasirašę pasižadėjimus rinkėjų duomenų neatskleisti. Jie buvo siunčiami ne kažkam į išorę, bet komisijų nariams, kurie dirba su dar didesniu kiekiu rinkėjų duomenų“, – aiškino komisijos vadovė.


VRK pirmininkės teigimu, komisijos nariams mokymų metu buvo suformuluotos praktinės užduotys, todėl buvo reikalingi tikslūs rinkėjų duomenys. Tačiau apie ketinimą panaudoti duomenis rinkėjai nebuvo informuoti.

REKLAMA


VRK: komisijų nariai turi teisę dirbti su perduota informacija

Reaguodama į pasirodžiusią informaciją dėl esą nutekintų rinkėjų duomenų VRK nurodo, kad jokie rinkėjų duomenys nebuvo nutekinti. Teigiama, kad rinkimų komisijai buvo perduota mokymosi procesui skirta medžiaga.


„Šiuo metu vyksta intensyvus rinkimų komisijų narių mokymo procesas. Rinkimų komisijų nariai mokosi, atlieka praktines užduotis, kaip rinkimų dieną dirbti su VRK informacine sistema, kad prasidėjus balsavimo procesui jis vyktų sklandžiai ir be trikdžių, o rinkimų duomenys būtų įvesti tvarkingai ir taip, kaip nustato Rinkimų kodeksas ir VRK sprendimais patvirtintos tvarkos“, – nurodoma VRK komentare.


VRK teigimu, tokie mokymai, kurių metu rinkimų komisija naudoja rinkėjų duomenis tik rinkimų tikslams yra vykdomi prieš kiekvienus rinkimus.


VRK nurodo, kad šįsyk išsiuntus informacija pastebėta, kad ji netinka mokymui skirtoms užduotims atlikti, todėl ją paprašyta pašalinti.

REKLAMA


„Buvo pastebėta, kad pirmojo laiško duomenys nebuvo tinkami mokymui skirtoms užduotims atlikti. Kitaip tariant, savivaldybių rinkimų komisijoms siųstas duomenų fragmentas neatitiko į mokymų aplinką įkelto duomenų fragmento. Tai pastebėję kolegos suprato, kad komisijos negalės atlikti užduočių ir nedelsiant išsiuntė kitą sąrašą, o pirminį paprašė ištrinti“, – paaiškina VRK.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 29 (2024)

    Savaitė - Nr.: 29 (2024)