Patvirtinti 8 kandidatai į prezidento postą

Patvirtinti 8 kandidatai į prezidento postą


Vyriausioji rinkimų komisja (VRK) skelbia pirmadienį baigusi į prezidentus kandidatuojančių asmenų surinktų parašų pataikrinimą. Rinkimus rengiančios institucijos duomenimis, reikiamą parašų skaičių surinko 8 kandidatai.


VRK nurodo, kad iš viso rinkėjų parašus rinko 11 kandidatų. Gintautas Kniukšta ir Arūnas Rimkus nustatyto 20 tūkstančių parašų skaičiaus nesurinko ir toliau tęsti dalyvavimo rinkimuose nebegalėjo. Aurelijus Veryga parašus surinko, tačiau pateikė prašymą atšaukti pareiškinius dokumentus ir iš tolimesnio dalyvavimo rinkimuose pasitraukė.


Likusių 8 kandidatų surinktus parašus VRK patikrino.


VRK primena, kad rinkėjų parašai nėra įskaitomi, jei už kandidatą buvo pasirašytą daugiau kaip vieną kartą arba pasirašant įrašyti neteisingi arba ne visi rinkėjo duomenys. Vėliau atliekama vizualinė įrašų patikra.


Po tokios vizualinės patikros, praėjusią savaitę VRK narių siūlymu, Andriaus Mazuronio ir Remigijaus Žemaitaičio pateikti parašų rinkimo lapai buvo perduoti Lietuvos teismo ekspertizės centrui, kad šioje institucijoje dirbantys rašysenos ekspertai patikrintų ir pateiktų išvadas.


Rašysenos ekspertizė parodė, kad ne visus duomenis rinkėjų parašų rinkimo lape pasirašantys rinkėjai užpildė patys ir pasirašė.


Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 metų gegužės 12 dieną.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 22 (2024)

    Savaitė - Nr.: 22 (2024)