Seimas linkęs įpareigoti parlamentarus po kadencijos grąžinti už parlamentines lėšas įsigytą įrangą

Paulius Peleckis/BNS


Parlamentas ketvirtadienį po pateikimo pritarė Seimo statuto pataisoms, kuriomis buvo siūloma įpareigoti Seimo narius po kadencijos grąžinti už parlamentines lėšas įsigytą įrangą.


Už pasiūlymą balsavo 49 Seimo nariai, prieš 12, susilaikė 33 parlamentarai.


Projekto iniciatorė Mišrios Seimo narių grupės narė Agnė Širinskienė siūlė, kad naujoji tvarka būtų taikoma dar šios kadencijos Seimui.


„Kadangi dėl Konstitucijos 60 str. nuostatų, kurios aiškiai atriboja parlamentines išlaidas kaip ne Seimo nario nuosavybę ir atlyginimą kaip Seimo nario nuosavybę, negali kilti jokie teisėti lūkesčiai, kad Seimo narys, įsigijęs už parlamentinei veiklai skirtas lėšas daiktus, juos gali pasilikti savo nuosavybei ir naudoti po kadencijos pabaigos“, – posėdžio metu sakė A. Širinskienė.


„Tai būtent dėl to teisėto lūkesčio nebuvimo aš siūlau, kad teisės aktas galiotų atgal (...) ir atitinkamai galiotų šios kadencijos Seimo nariams, taip įnešant didesnį aiškumą“, – pridūrė ji.


Jei Seimo nariai norėtų įrangą pasilikti sau, pataisose numatoma, kad jie turėtų susimokėti už šiuos daiktus asmeninėmis lėšomis grąžindami dalį jiems įsigyti panaudotų parlamentinių lėšų.

REKLAMA


A. Širinskienei pritarė ir Laisvės frakcijos narys Kasparas Adomaitis. Politikas neslėpė iš pradžių skeptiškai vertinęs galimybę Seimo nariams grąžinti už parlamentines lėšas įsigytą techniką, tačiau teigė vėliau savo nuomonę pakeitęs.


„Galima parduoti per evarzytines.lt, tikrai yra paklausa tų naudotų kompiuterių, tai nebijokime šito grąžinimo, o tiesiog leiskime daiktams turėti antrą gyvenimą“, – posėdžio metu tikino K. Adomaitis.


Visgi Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas A. Širinskienės iniciatyvą pavadino populizmu.


„Aš nebijau šito gražinimo, nes nieko nesu pirkęs iš telefonų ar kompiuterių, kuriuos projektas numato projektas, kad reikia grąžinti. Bet aš manau, kad tai yra tam tikras populizmas, tam tikras apkrovimas darbu Seimo kanceliarijos“, – posėdžio metu sakė E. Gentvilas.


„Seimas kitais būdais gali sutvarkyti ir ieškos, kaip sutvarkyti, kad nebūtų tų piktnaudžiavimų, kurie gali atrodyti kaip piktnaudžiavimas“, – pridūrė jis.

REKLAMA


Iniciatyvai „Skaidrinam“ pasiekus Seimą, visuomenininkas Andrius Tapinas paviešino informaciją apie dalies politikų pirkinius už parlamentinei veiklai skirtas lėšas. Kai kurie Seimo nariai, baigiantis kadencijai, suskubo įsigyti kompiuterinės, telefoninės įrangos, garso aparatūros.


Per trejus metus parlamentarai iš Seimo sandėlio pasiėmė suvenyrų ir reprezentacinių dovanų už daugiau kaip 483 tūkst. eurų.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 21 (2024)

    Savaitė - Nr.: 21 (2024)