Siūloma įstatymo pataisa: jauna šeima iki 40 metų

Siūloma įstatymo pataisa: jauna šeima iki 40 metų


Parlamentarams siūloma spręsti, kokias šeimas laikyti jaunomis. Seimo narys socialdemokratas Gintautas Paluckas siūlo išplėsti jaunų šeimų amžiaus ribą nuo 36 iki 40 metų. Tokią Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo pataisą įregistravęs politikas sako, kad ją priėmus būtų suteikta galimybė pirmąjį būstą su valstybės parama įsigyti didesniam žmonių skaičiui.


„Jei abu sutuoktiniai arba vienas vaikus auginantis asmuo yra iki 36 metų amžiaus, pagal dabar galiojantį įstatymą yra laikomi „jauna šeima“,nes tokį amžių pasirinko įstatymų leidėjas. Tačiau dėl socialinės ir demografinės kaitos ši įstatymo formuluotė tampa problematiška“,- sako projekto autorius G. Paluckas.


Remdamasis Statistikos departamento duomenimis jis sako, kad 2009-2019 m.  pirmosios santuokos amžius didėjo nuo 28,3 iki 30,7 metų vyrams ir nuo 26,1 iki 28,3 metų moterims. Anot socialdemokrato, tendencija pirmosios santuokos amžiui didėti tęsiasi ir toliau dėl vis ilgesnio laiko, kurį jauni žmonės praleidžia aukštajame moksle ir sprendimą sudaryti santuoką priima vėliau.

REKLAMA


„Tai sukuria situaciją, kad vienas sutuoktinių dažnai gali būti vyresnis nei 36 metai, taigi sutuoktiniai negali pasinaudoti įstatymu apibrėžiama parama. Tai prieštarauja intencijai, kad kuo daugiau Lietuvos šeimų turėtų galimybę įsigyti nuosavą būstą",- sako G. Paluckas.


Šiuo metu įstatymas apibrėžia „jaunas šeimas“ kaip šeimas, kurių abu sutuoktiniai yra iki 36 metų.


Jeigu Seimas pritartų, įstatyme būtų numatyta, kad „jauna šeima – šeima, kurioje kiekvienas iš sutuoktinių ar asmenų,sudariusių registruotos partnerystės sutartį, yra iki 40 metų, taip pat šeima, kurioje motina arba tėvas, globėjas (rūpintojas) vieni augina vieną ar daugiau vaikų arba (ir) vaiką (vaikus), kuriam (kuriems) nustatyta nuolatinė globa (rūpyba), ir yra iki 40 metų.“


G. Paluckas siūlo, kad Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo pataisa įsigaliotų 2024 m. sausio 1 d.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 05 (2023)

    Savaitė - Nr.: 05 (2023)