R. Karbauskis: I. Šimonytė ne tik nesigaudo valstybės valdyme, bet ir nesivaldo

R. Karbauskis: I. Šimonytė ne tik nesigaudo valstybės valdyme, bet ir nesivaldo


Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininką Ramūną Karbauskį stebina premjerės Ingridos Šimonytės viešas atsakymas į jo paklausimą, kodėl Vyriausybė ignoruoja oficialią šešėlinės Vyriausybės korespondenciją, paklausimus bei pasiūlymus, nors įstatymai numato, kad paklausėjui būtų atsakyta.


„Atsakymas, kad Karbauskis privatus asmuo ir neva jam nereikia atsakinėti, parodo šios Vyriausybės gilesnes problemas nei mes matėme iki šiol. Visiškai nesuvokiama, kas yra valstybės valdymas, žmonių lygybė prieš įstatymą, įstatyme nustatytų pareigų vykdymas. Valstybėje tvarkomasi kaip nuosavame bute, kur galioja „darau, ką noriu“ principas. Stebina, kad premjerė nežino, jog Vyriausybė, kaip valstybės institucija, privalo atsakyti į bet kurio piliečio laiškus per įstatymų nustatytą terminą ir nesvarbu, kas klausia, ar Karbauskis, ar kitas asmuo“, – pranešime spaudai sako R. Karbauskis.


„Mūsų gi atveju kreipėsi šešėlinė Vyriausybė, su kuria, jai pradėjus darbą, I. Šimonytė žadėjo konstruktyviai bendradarbiauti, tačiau dabar matome, kad realybėje taip nevyksta“, – taip pat akcentuoja „valstiečių“ lyderis.

REKLAMA


Pasak R. Karbauskio, matant, kad ir daugiau šiai valdžiai atstovaujančių politikų elgiasi nederamai, žemina ne tik kolegas, bet ir žmones, kurie nepritaria jų ideologijai, nerimą kelia vis didėjanti visuomenės segregacija, kuri vyksta aukščiausiu politiniu lygmeniu.


„Nerimą kelia tai, kad premjerė jau kurį laiką viešojoje erdvėje tiesiog nebesivaldo. Matyt, tai per didelio krūvio pasekmė, tačiau dar ne vėlu premjerei įvertinti savo jėgas ir pasukti išmintingesniu keliu – pasitraukti, jei nesugebama atlikti savo pareigų tinkamai“, – sako R. Karbauskis.


Šešėlinės Vyriausybės vadovas R.Karbauskis laišku kreipėsi į ministrę pirmininkę I. Šimonytę, primindamas Vyriausybei teisės aktais nustatytą prievolę atsakyti į gaunamus raštus. Sprendimą nutarimu kreiptis priėmė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos suformuoto šešėlinio kabineto nariai. Laiške R. Karbauskis išvardija dokumentus, kurie oficialiai buvo išsiųsti Vyriausybei ir kelia klausimą, kodėl ne tik politinėje darbotvarkėje, bet ir Vyriausybės biurokratinio aparato darbe toleruojama segregacija ir nevykdomos įstatymais apibrėžtos prievolės.

REKLAMA


Pranešime spaudai teigiama, kad apie tai, kad I. Šimonytės Vyriausybė ignoravo oficialią korespondenciją ir susidariusią situaciją, raštu bus informuotas ir Seimo kontrolierius, tiriantis biurokratizmo, kai nepagrįstai atsisakoma spręsti pareigūno kompetencijai priklausančius klausimus, atvejus. Vyriausybė iš 12 teiktų dokumentų sureagavo tik į vieną, kuriam atsakymą parengė Aplinkos ministerija.


Ministrė pirmininkė I. Šimonytė įvertino opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko R. Karbauskio pirmininko išreikštą pasipiktinimą, dėl to, kad Ministrų Kabinetas ignoruoja LVŽS šešėlinę vyriausybę. Premjerė atkirto, kad R. Karbauskis nėra Seimo narys, o ji sako tiesiog neturinti galimybės atsakyti į kiekvieno „beveik privataus“ asmens laiškus.