Nuomonė: A. Lukašenkos režimas gali bandyti atverti naują afganų migracijos kanalą į Lietuvą

Nuomonė: A. Lukašenkos režimas gali bandyti atverti naują afganų migracijos kanalą į Lietuvą


Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius nuogąstauja, kad Aliaksandro Lukašenkos režimas gali savo naudai pasinaudoti krizine situacija Afganistane ir bandyti atverti naują afganų migracijos kanalą į Lietuvą.


„Be abejo, mums kelia susirūpinimą, kad tai gali tapti nauju migracijos keliu. Žvalgybos tarnybos nagrinėja galimus scenarijus ir rūpestis išlieka. Manoma, kad A. Lukašenka gali bandyti atverti naują migracijos kanalą arba traukiniais, arba lėktuvais“, – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje antradienį teigė A. Abramavičius.


„Kol kas nieko nesame informuoti apie tai, bet, be abejo, mums tai kelia susirūpinimą“, – pridūrė jis.


A . Abramavičiaus teigimu, Lietuvoje šiuo metu iš viso jau yra apie 80 migrantų iš Afganistano, kurie pateikė prieglobsčio prašymus.


Sekmadienį Afganistano prezidentas Ashrafas Ghanis išvyko iš savo šalies į Tadžikistaną, o į Kabulą įžengę Talibano kovotojai užėmė prezidento rūmus.


Afganistano prezidentas A. Ghanis sako sekmadienį išvykęs iš šalies tam, kad būtų išvengta kraujo praliejimo, kai į sostinę Kabulą įžengė Talibano kovotojai. A. Ghanis neatskleidė, į kurią valstybę išvyko, bet teigė, kad jam likus Afganistane „daug patriotų būtų tapę kankiniais, o Kabulas būtų sunaikintas“.

REKLAMA


Kabule pastarosiomis dienomis tvyro chaosas, o daugelis jo gyventojų skuba palikti miestą, dėl to keliuose susidarė didelės spūstys. Ten, kur eismas visai sustojo, žmonės metė savo automobilius ir bėgo.


Kas spėjo, iš bankų išsiėmė visas santaupas. Feisbuke žmonės dalinosi nuotraukos, kuriuose matoma, kaip uždažomi moterų atvaizdai ant kai kurių Kabulo parduotuvių ir grožio salonų.


Gyventojai baiminasi, kad į valdžią grįžus talibams, moterys negalės išeiti iš namų, dirbti, mokytis ir lankytis viešose vietose nelydimos vyrų giminaičių.