I. Šimonytė džiaugiasi gerėjančia situacija: tokio mažo COVID-19 atvejų skaičiaus nebuvo jau pusę metų

I. Šimonytė džiaugiasi gerėjančia situacija: tokio mažo COVID-19 atvejų skaičiaus nebuvo jau pusę metų


Premjerė Ingrida Šimonytė džiaugiasi gerėjančia epidemiologine situacija šalyje bei sparčiais vakcinacijos tempais. Ministrės pirmininkės teigimu, toks mažas COVID-19 atvejų skaičius buvo fiksuotas turbūt tik ankstyvą rudenį.


„Noriu pasidžiaugti, kad vakar kirtome ribą tarp tamsiai raudonos ir vidutiniškai raudonos zonos. To nebuvo turbūt daugiau nei pusę metų, kada nors rudenį ankstyvą buvo paskutinį kartą atvejų skaičius toks mažas“, – Vyriausybės posėdyje teigė I. Šimonytė.


Ministrė pirmininkė pasidžiaugė ir sparčiais vakcinacijos tempais Lietuvoje.


„Praėjusią savaitę labai sėkmingai atrodė bent jau antradienio, trečiadienio, ketvirtadienio, penktadienio skiepijimo tempai, net ir savaitgalis buvo gana darbingas, pagal tai, ką matome. Tai komplimentai ir ministerijai, ir savivaldybėms“, – džiaugėsi Vyriausybės vadovė.


„Jeigu tokį tempą palaikysime toliau, manau, kad daug žmonių turės daug galimybių. Ne tik pasų, bet ir šiaip galimybių jau netolimu metu. Tai labai svarbu, kad neprarastume nei budrumo, nei tempo“, – pridūrė ji.

REKLAMA


Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 84 nauji koronaviruso atvejai, mirė 2 šia infekcija užsikrėtę žmonės, pirmadienį pranešė Statistikos departamentas.


Kaip skelbia Statistikos departamentas, paskutinių 7 dienų naujų atvejų vidurkis parai – 306.


Naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, šiuo metu siekia 193 atvejai. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per 7 dienas sudaro 1,7 proc., o galimai imunitetą įgijo jau 45,8 proc. asmenų.