I. Šimonytė po Vyriausybės sprendimo pratęsti karantiną: galbūt tai yra paskutinis šito nutarimo pratęsimas

I. Šimonytė po Vyriausybės sprendimo pratęsti karantiną: galbūt tai yra paskutinis šito nutarimo pratęsimas


Epidemiologinei situacijai Lietuvoje gerėjant, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad galbūt trečiadienį susirinkusi Vyriausybė paskutinį kartą pratęsė karantino režimą.


„Manau, kad, jei situacija sparčiai gerės toliau ir vakcinacija taip pat vyks pilnu tempu, tai galbūt antrojoje birželio mėnesio pusėje mes galėsime pasvarstyti apie tai, kad čia galbūt yra paskutinis šito nutarimo pratęsimas. Šiandien siūlyčiau santūriai džiaugtis pagerėjusia situacija, bet nemanykime, kad tai yra proga šauti šampaną. Nes situacija yra geresnė tik lyginant su prastesnėmis situacijomis“, – trečiadienį Vyriausybei sprendžiant dėl karantino pratęsimo iki liepos 1 dienos, sakė premjerė.


I. Šimonytė pažymėjo, kad šiuo metu labai svarbu užtikrinti, jog besitaisanti epidemiologinė situacija šalyje nesikeistų į blogąją pusę.


„Reikia labai aiškiai suprasti, kad mes tebesame tamsiai raudonoje zonoje. Mūsų atvejų skaičius nuo 500 nukrito... Praktiškai trečia diena, kai mes išlipome iš juodosios zonos. Labai svarbu, kad ši tendencija niekur pakeliui nenukryptų“, – teigė ji.

REKLAMA


Vyriausybė trečiadienį vykusiame posėdyje nusprendė iki birželio pabaigos pratęsti šiuo metu šalyje galiojantį karantiną bei patvirtino naujos redakcijos Vyriausybės nutarimą dėl karantino taisyklių reglamentavimo.


„Sutariame, kad dar kartą pratęsiame karantino trukmę iki birželio pabaigos“,– Vyriausybės posėdyje pristatydamas nutarimo projektą sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.Vyriausybė pratęsė karantiną iki birželio pabaigos, keičiasi būriavimosi taisyklės


Vyriausybė trečiadienį vykusiame posėdyje nusprendė iki birželio pabaigos pratęsti šiuo metu šalyje galiojantį karantiną bei patvirtino naujos redakcijos Vyriausybės nutarimą dėl karantino taisyklių reglamentavimo.


„Sutariame, kad dar kartą pratęsiame karantino trukmę iki birželio pabaigos“,– Vyriausybės posėdyje pristatydamas nutarimo projektą sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.


Pakeistos būriavimosi taisyklės


Nuo birželio 1 dienos privačiose ir viešose uždarose vietose asmenys gali būti ne didesnėmis nei 10 asmenų, dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narių grupėmis, išskyrus atvejus, kai šiuo nutarimu leidžiama teikti paslaugas ar vykdyti veiklas didesnėms asmenų grupėms. Būriavimosi taisyklės netaikomos asmenims, turintiems Galimybių pasą.


„Uždarose erdvėse kalbame, kad turėtų būti ne daugiau nei 250 žiūrovų, sėdimos vietos, užimta ne daugiau kaip 50 proc. tų vietų, dėvimos kaukės, negalima prekiauti maistu, gėrimais, teikti kitas paslaugas. Tuo metu atvirose erdvėse žmonių skaičius neribojamas, tačiau yra sėdimos vietos, kaukės ir ribojimai maistu, gėrimais ir kt.“, – informavo ministras.

REKLAMA


Laidotuvėse gali dalyvauti ne daugiau kaip 50 asmenų (neįskaičiuojant ritualines paslaugas teikiančių asmenų).


Galimybių pasą bus galima gauti ir pasidarius antigeno testą


Nuo birželio 1 dienos Galimybių pasą bus galima gauti atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą atsakymą – ne anksčiau nei prieš 72 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą arba ne anksčiau nei prieš 24 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus antigeno testą.


„Jeigu kalbame apie renginius su Galimybių pasu ir jeigu kalbame apie uždaras erdves, tai (...) ribą 1 tūkst. žiūrovų keičiame į 2 tūkst., sėdimos vietos, 75 proc. ribojimas visoms sėdimoms vietoms, kaukių dėvėjimas, tačiau su Galimybių pasu nedraudžiama prekyba maistu, gėrimais ir t. t.“, – sakė A. Dulkys.


Keičiasi švelnesnį karantiną galinčių taikyti savivaldybių sąrašas


Vyriausybė taip pat nutarė, kad Birštono, Biržų rajono, Elektrėnų, Ignalinos rajono, Jurbarko rajono, Joniškio rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Kupiškio rajono, Mažeikių rajono, Neringos, Pakruojo rajono, Pasvalio rajono, Rokiškio rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Šilalės rajono, Telšių rajono savivaldybėse gali būti nustatomos švelnesnės karantino režimo priemonės nei visoje Lietuvoje.Karantinas šalyje antrosios COVID-19 bangos metu įvestas praėjusių metų lapkričio 4 d.


Nuo pandemijos pradžios dėl COVID-19 viruso sukeltos ligos mirė 4220 žmonių.


Per praėjusią parą, antradienį, Lietuvoje patvirtinta 523 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 7 žmonės, pranešė Statistikos departamentas.


Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 272 231 žmogus (iš jų laboratoriškai patvirtintų: 262195).


Kaip skelbia Statistikos departamentas, naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, šiuo metu siekia 393,9 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per 7 dienas sudaro 3,5 proc., o galimai imunitetą įgijo jau 40,9 proc. asmenų.


Iš COVID-19 gydymui skirtų 1592 lovų užimtos 878.


Per praėjusią parą pirma skiepo doze paskiepyta 14 581 žmogus, antra – 9361. Iš viso dviem skiepo dozėmis vakcinuota 530 699 žmonės, panaudota 1 485 249 vakcinos.