Velykų savaitgalis: policija patikrino šimtus tūkstančių automobilių, COVID-19 nustatytas M.A.M.A. apdovanojimų dalyviams

Velykų savaitgalis: policija patikrino šimtus tūkstančių automobilių, COVID-19 nustatytas M.A.M.A. apdovanojimų dalyviams


Per šventinį Velykų savaitgalį, siekiant užtikrinti judėjimo ribojimų kontrolę, buvo patikrinta apie 200 tūkst. transporto priemonių, iš jų 1724 apgręžta. Dėl karantino reikalavimų pažeidimų, Policijos departamento atstovo Ramūno Matonio teigimu, iš viso nubausti 543 žmonės.


Balandžio 2–5 d. daugiausia administracinių nusižengimų protokolų surašyta dėl daugiau nei vieno šeimos ūkio kontakto – 368. Dėl kaukių nedėvėjimo nubausti 25 asmenys. Dėl saviizoliacijos pažeidimų – 14.


Patikrinta 210 įmonių, pažeidimų jose nebuvo užfiksuota. 19 protokolų surašyta vakarėlius organizavusiems asmenims.


Policijos departamento atstovo teigimu, didžioji dalis gyventojų, siekusių keliauti į kitą savivaldybę, turėjo tinkamą priežastį ir buvo paruošę tai pagrindžiančius dokumentus.


„Tikrai matome, kad važiavusių didžioji dalis turėjo priežastį vykti į kitą savivaldybę ir turėjo tai pagrindžiančius dokumentus“,– tvirtino R. Matonis.


Jo manymu, policijai pavyko užtikrinti sklandžią transporto priemonių patikrą, o tai, pasak R. Matonio, didesnių spūsčių ar nepatogumų keliavusiems nesukėlė.

REKLAMA


„Buvome išsikėlę tikslą, kad ne ilgiau kaip pusvalandį žmonėms reikėtų stovėti spūstyje, ir manome, kad tai mums pavyko įgyvendinti. Turbūt didžiausios spūstys buvo penktadienį po pietų ir vakare, o kitomis dienomis jų tikrai nebuvo“, – teigė Policijos departamento atstovas.


Vyriausybė karantiną pratęsė iki balandžio 30 dienos imtinai. Nustatytas judėjimo tarp savivaldybių ribojimas nuo kovo 27 d. 0.00 val. iki balandžio 6 d. 24.00 valandos. Judėjimo ribojimai negalioja žiedinėms savivaldybėms. Antradienį Vyriausybė planuoja spręsti, ar atlaisvinti judėjimą tarp savivaldybių.


Keturiems M.A.M.A apdovanojimų dalyviams nustatytas COVID–19


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, COVID–19 infekcija nustatyta keturiems muzikiniuose M.A.M.A apdovanojimuose dalyvavusiems asmenims, o vienas iš asmenų renginyje dalyvavo rekomenduojamos izoliacijos laikotarpiu.

REKLAMA


„Atlikus epidemiologinę diagnostiką, koronavirusinė infekcija nustatyta keturiems asmenims, kurie nurodo dalyvavę muzikos apdovanojimuose, vykusiuose Kaune. Kitų aplinkybių, kur asmenys būtų dalyvavę kartu, epidemiologinių tyrimų metu asmenys nenurodė“, – antradienį Eltai sakė NVSC atstovė Justina Petravičienė.


Kovo 27 d. Kaune vykę muzikiniai M.A.M.A. apdovanojimai viešojoje erdvėje sulaukė kritikos dėl griežto karantino sąlygomis surengtos „puotos maro metu“.


„Vertinama, kad vienas iš keturių asmenų apdovanojimuose dalyvavo užkrečiamuoju periodu. Izoliuoti keturi asmenys, apdovanojimų metu su juo turėję didelės rizikos sąlytį, neįskaitant asmenų, kuriems patvirtinta COVID-19 liga“, – situaciją komentavo J. Petravičienė.


Koronavirusas Lietuvoje: 686 nauji susirgimai, mirė dar 6 žmonės


Praėjusią parą, pirmadienį, Lietuvoje patvirtinti 686 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 6 žmonės, antradienį pranešė Statistikos departamentas.


Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 220 900 žmonių (iš jų laboratoriškai patvirtintų: 213 554).


Nuo pandemijos pradžios dėl COVID-19 viruso sukeltos ligos mirė 3623 žmonės.


Per parą ligoninėse mirė 6 žmonės. Po vieną 60-69 ir 70-79 metų grupėse ir keturi 80-89 metų amžiaus grupei priklausantys asmenys.Kaip skelbia Statistikos departamentas, naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, šiuo metu siekia 382,3 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per 7 dienas sudaro 7,5 proc., o galimai imunitetą įgijo jau 14 proc. asmenų. Paskutinių 7 dienų naujų atvejų vidurkis parai – 810. Šie rodikliai yra vieni iš tų, pagal kuriuos sprendžiama dėl karantino ribojimų.


Iš viso iki šiol pasveiko 201 845 asmenys (statistiškai), deklaruotas jų skaičius – 158260.


Šiuo metu statistiškai sergančių žmonių skaičius – 11 018 (deklaruotas: 54 603).


Statistikos departamento teigimu, deklaruotas sergantysis yra asmuo, kuriam buvo patvirtintas ligos atvejis, bet ligos kortelė dar neuždaryta, ligos pabaiga nepatvirtinta gydytojo.


Statistinis sergantysis – tai asmuo, kuriam liga buvo patvirtinta per pastarąsias 28 dienas. Praėjus šiam terminui, žmogus laikomas pasveikusiu.


Per parą epidemiologiškai ištirti 635 atvejai. Dėl rizikingo sąlyčio per parą izoliuota 1462 asmenys. Iš viso saviizoliacijoje šiuo metu yra 66 788 žmonės.


Per praėjusią parą pirma skiepo doze paskiepyta 3 668 žmonės, antra – 46. Iš viso dviem skiepo dozėmis vakcinuota 176461 žmogus, panaudota 568 777 vakcinos.


Susirgo ir į ligonines praėjusią parą dėl COVID-19 ligos naujai paguldytas 91 žmogus. 67 nauji pacientai pradėti gydyti taikant deguonies terapiją, dar 4 – taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.


Iš COVID-19 gydymui skirtų 1471 lovų užimtos 854.


Praėjusią parą šalyje atlikta 3699 molekuliniai (PGR) tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, o iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 2 355 155. Taip pat per parą atlikta 1795 antigeno ir 266 antikūnų tyrimai.


Vyriausybė pratęsė karantiną iki balandžio 30 dienos imtinai. Nustatytas judėjimo tarp savivaldybių ribojimas nuo kovo 27 d. 0.00 val. iki balandžio 6 d. 24.00 valandos. Judėjimo ribojimai negalioja žiedinėms savivaldybėms. Antradienį Vyriausybė planuoja spręsti, ar atlaisvinti judėjimą tarp savivaldybių.