Socialdemokratai: jei derybos nevyks, Vilniaus miesto vairuotojai gali surengti įspėjamąjį streiką

Socialdemokratai: jei derybos nevyks, Vilniaus miesto vairuotojai gali surengti įspėjamąjį streiką


Opozicinė Seimo socialdemokratų partijos frakcija sostinės valdžią ragina sėstis prie derybų stalo su protestavusiais savivaldybės įmonės „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) darbuotojais ir atsižvelgti į jų teisėtus reikalavimus.


Pasak socialdemokratų, jei tokios derybos nevyks, miesto troleibusų ir autobusų vairuotojai gali surengti įspėjamąjį streiką.


Socialdemokratų partijos frakcijos Seime seniūnas Algirdas Sysas pabrėžia, kad trečiadienį VVT darbuotojų surengtas mitingas rodo, kad įmonėje yra daug neišspręstų skaudulių ir nesutarimų tarp vadovybės ir darbuotojų.


„Jei norima išvengti streiko, vienintelis kelias – abiem pusėms sėstis, šnekėtis bei priimti sprendimus. Galiausiai susitarti dėl naujos kolektyvinės sutarties, kuri būtų pagrindas tvariam ir socialiai atsakingam savivaldybės įmonės darbui. Ir tą reikia padaryti kuo greičiau. Dabar matome, kad savivaldybės atstovai ir meras Remigijus Šimašius yra atsitvėrę tylos siena“, – sako A. Sysas.


Pasak parlamentaro, siaučiant pandemijai ir didėjant nedarbui bei nerimui dėl ateities, savivaldybės įmonei mažinti darbuotojų etatus bei bloginti darbuotojų padėtį „yra netoliaregiška“.

REKLAMA


„Ypač keistai atrodo, kad sunkmetį įmonė planuoja išgyventi paprastų darbuotojų sąskaita, o tuo pat metu kuria naujus direktorių ir vadovų etatus. Taip, svarbu, kad vadovai būtų kvalifikuoti ir gautų deramus atlyginimus, tačiau be gerų ir orių darbo užmokestį gaunančių darbuotojų kokybiškų transporto paslaugų vilniečiams ir miesto svečiams įmonė niekada nesuteiks“,– priduria Seimo narys.


VVT darbuotojai trečiadienį prie Vilniaus miesto savivaldybės surengė protestą.


Jo dalyvių teigimu, įmonėje darbo sąlygos prastėja, atlyginimai yra mami. Protesto dalyviai taip pat kalbėjo, kad dėl „suspaustų“ tvarkaraščių turi padidinti greitį, nespėja nei pavalgyti, nei nueiti į tualetą.


Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos prezidentė Inga Ruginienė yra sakiusi, kad mitingas pagrįstas, įmonėje yra daug skaudulių, teigė, kad „tokio didelio nesutarimų protokolo tarp profsąjungos ir įmonės dar nėra mačiusi“.