Vyriausybės kanclerė: masinė vakcinacija turėtų prasidėti iki birželio 1 d.

Vyriausybės kanclerė: masinė vakcinacija turėtų prasidėti iki birželio 1 d.


Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė teigia, kad masinė gyventojų vakcinacija nuo COVID-19 turėtų prasidėti iki birželio 1 d.


„Vyriausybė ruošiasi masinei vakcinacijai, kuri, tikėtina, prasidės iki birželio 1 dienos“, – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje teigė G. Balčytytė.


Pasak Vyriausybės kanclerės, teigti, kad masinė vakcinacija prasidės iki birželio pradžios leidžia planuojami vakcinų kiekiai, kuriuos turėtų gauti Lietuva.


Jos teigimu, masinė vakcinacija pareikalaus daug organizacinių, skirtingų funkcijų pasitelkimo, įvairių institucijų įsitraukimo. G. Balčytytė akcentavo, kad būtent šiuos klausimus penktadienį ir aptarė Vyriausybė.


„Masinės vakcinacijos metu reikės susitarti su pusantro milijono gyventojų, tai reiškia, kad turės būti atlikta apie 3 mln. skiepų. Tad procesas tikrai sudėtingas ir didelio masto, žmonės turės žinoti, kada, kokia vakcina bus vakcinuojami, kokiame punkte, ar galės atvykti, ar negalės atvykti“, – sakė Vyriausybės kanclerė.

REKLAMA


„Tai šiuo atveju ryšių ir informacinių technologijų panaudojimas šiame procese yra labai svarbus, jų patikimumas, jų gebėjimas sėkmingai dirbti yra kertinis dalykas“, – pridūrė ji.


Vyriausybės kanclerės teigimu, žmonėms, negebantiems naudotis informacinėmis technologijomis, bus sudaryta galimybė skiepui užsiregistruoti kitais būdais.


„Kadangi dalis žmonių neturi galimybių ar gebėjimų naudotis informacinėmis technologijomis, tad turės būti užtikrintas ir kitas būdas jiems registruotis, tad tas klausimas taip pat diskutuojamas ir yra darbotvarkėje“, – atkreipė dėmesį G. Balčytytė.


Ji taip pat teigė kol kas negalinti pasakyti, ar masinė vakcinacija vyks centralizuotai.


„Pageidautina, kad tai būtų nacionalinė sistema, tada tiesiog veiksmas vyksta paprasčiau, tačiau turi būti įvertintos ir techninės visos galimybės“, – sakė ji.


Vyriausybės kanclerės teigimu, gyventojai masinės vakcinacijos metu greičiausiai bus vakcinuojami pagal amžiaus grupes.

REKLAMA


„Jau buvo minėta Vyriausybės, kad planuojamas mišrus vakcinacijos metodas, kad pagal amžiaus grupes gyventojai bus vakcinuojami. Na ir galbūt bus kokių nors papildomų detalių“, – sakė ji.


G. Balčytytė taip pat akcenyuoja, kad pasiruošimas masinei vakcinacijai vyksta jau ne pirmąjį mėnesį.


„Noriu patikinti, kad tikrai darbai neprasideda dabar, šiandieną ir čia. Darbai pasirengimo masinei vakcinacijai tikrai vyksta jau ne pirmas mėnuo, tačiau normalu, kad šie procesai yra diskutuojami Vyriausybėje. Tai labai svarbus macinės vakcinacijos procesas ir svarbu įsitikinti, kad jis bus organizuojamas kaip galima sėkmingiau“, – patikino ji.


G. Balčytytės teigimu, Vyriausybė sprendimus, susijusius su tolesne masinės vakcinacijos organizavimo tvarka, priims ateinantį trečiadienį.