V. Čmilytė-Nielsen LVŽS atstovavimo Seime klausimą spręs ne dėl R. Karbauskio: tai buvo vieno asmens teatras

V. Čmilytė-Nielsen LVŽS atstovavimo Seime klausimą spręs ne dėl R. Karbauskio: tai buvo vieno asmens teatras


Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad dėl galimybės patvirtinti septintąją jos pavaduotojo pareigybę, taip sudarant sąlygas „valstiečiams“ turėti savo atstovą parlamento valdyboje, bus sprendžiama kitą savaitę. Ir nors „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis viešai kartoja, kad būtent jo sprendimas atsisakyti savo Seimo nario mandato privertė valdančiuosius imtis šio klausimo, V. Čmilytė-Nielsen tikina, kad „valstiečių“ atstovavimas Seimo vadovybėje nėra niekaip susijęs su tuo, ar R. Karbauskis daugumai patinka, ar ne.  


„Aš manau, kad mes pastarosiomis dienomis visiškai be reikalo susikoncentravome į asmenybes. Tai lyg tapo tam tikra intriga, vieno asmens šou, teatru. Geriau būtų to nedaryti. Aš manau, kad viskas eina savo eiga. Seimui grįžus prie darbo kitos savaitės ketvirtadienį, manau, turėsime ir gyvų susitikimų su didžiausia opozicine frakcija... Ieškosime bendrų sprendimų. Aš tikrai nematau čia asmenybių karo ir atmetu šią versiją, kad tai yra susiję su vienu ar kitu asmeniu“, – LRT radijui sakė Seimo pirmininkė.

REKLAMA


Kartu V. Čmilytė-Nielsen pripažino, kad nesistengė įtikinti „valstiečių“ lyderio, kad šis tęstų darbą Seime. Politikės teigimu, nepaisant to, kad R. Karbauskis pareiškė, jog tik valdančiųjų prašomas gali persigalvoti ir Seime likti, ji pati po dramatiško „valstiečių“ lyderio pareiškimo apie pasitraukimą su juo nekalbėjusi apskritai.


„Po jo pareiškimo apie pasitraukimą aš su juo nekalbėjau ir, tiesą pasakius, nemačiau priežasčių su juo kalbėti apie tai. Tai yra laisva Seimo nario valia rinktis dirbti Seime ar visgi pasitraukti praėjus vos kelioms savaitėms po rinkimų“, – sakė liberalė.


Ji dar kartą paaiškino, kodėl, iš pat pradžių skirstant postus Seimo valdyboje, „valstiečiai“ negavo vicepirmininko pozicijos ir tokiu būdu liko neatstovaujami parlamento vadovybėje. Pasak jos, tuomet lyg ir aiškūs buvo signalai, kad opozicija tikrai išsikels lyderį, kuris automatiškai ir gautų galimybę dalyvauti Seimo valdyboje.

REKLAMA


„Dar prieš pradedant šiam Seimui dirbti, iš opozicijos partijų lyderių girdėjau tokį ryžtą, lyg ir preliminarų sutarimą, kad tuoj bus išrinktas opozicijos lyderis. Tačiau šis procesas stringa. Nesant opozicijos lyderio, kuris automatiškai taptų valdybos nariu, iškilo objektyvi problema, kad LVŽS frakcijos atstovo valdyboje nėra. Tai šią problemą mes galime išspręsti įvairiai, ir septintas vicepirmininkas yra vienas iš galimų sprendimų“, – teigė ji.


Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis antradienį Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdžio metu atsisakė Seimo nario mandato.


Apie savo sprendimą atsisakyti Seimo nario mandato R. Karbauskis pranešė po praėjusios savaitės ketvirtadienį vykusio Seimo LVŽS frakcijos posėdžio. Tokį žingsnį didžiausios opozicinės frakcijos lyderis argumentavo tuo, kad valdantieji esą nepaiso opozicijos nuomonės, ignoruoja jos teises ir neišklauso opozicijos nuomonės. Tą pačią dieną nuspręsta, kad frakcijos seniūne taps Aušrinė Norkienė. Jos kandidatūra buvo siūloma į Seimo vicepirmininkes, tačiau parlamento pritarimo nesulaukė.


R. Karbauskiui pasitraukus iš parlamentarų gretų, jo vietą užims Seime praėjusią kadenciją jau dirbusi LVŽS atstovė Asta Kubilienė.


V. Čmilytė-Nielsen apie parlamento darbą pandemijos metu: vis dar laukiu reakcijos iš A. Verygos


Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako vis dar laukianti atsako iš laikinojo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, kai kreipėsi į jį su prašymu skubiai parengti saugaus Seimo darbo algoritmą bei įteisinti greituosius COVID-19 antigenų testus.„Kol kas A. Verygos reakcijos vis dar laukiu, ir manau, kad šią savaitę vėl kreipsiuosi į ministrą dėl kelių svarbių klausimų. Visų pirma kyla klausimas, kodėl visai neseniai buvo pakeista tvarka ir tiems žmonėms, kurie turėjo aukštos rizikos kontaktą, nebelieka galimybės pabaigti saviizoliacijos šiek tiek anksčiau, po 10 dienų, jei turi neigiamą COVID-19 testą, bet iš esmės beveik be išlygų reikia saviizoliacijoje būti 14 dienų. Tokia tvarka buvo visai neseniai įvesta“, – „LRT Radijui“ trečiadienį teigė V. Čmilytė-Nielsen.


„Yra ir kitų klausimų dėl reglamentavimo, dėl kovos su pandemija ir dėl reikalavimų tiek užsikrėtusiems, tiek tiems, kurie turėjo kontaktą su sergančiais. Tie reikalavimai dažnu atveju prasilenkia su ir su sveiku protu. ir su ekspertų nuomonėmis“, – pabrėžė ji.


V. Čmilytė-Nielsen taip pat teigė, kad iš A. Verygos tikisi plano ir vizijos, kaip būtų galima užtikrinti nenutrūkstamą parlamento darbą antrosios COVID-19 bangos metu.


„Iš laikinai pareigas einančio sveikatos apsaugos ministro labai norėtųsi tikėtis plano ir vizijos, kaip mes galėtume užtikrinti, kad parlamento darbas nenutrūktų (...). Neabejotinai daug ką buvo galima padaryti anksčiau. Dabar, žvelgdami atgal, matome, kad turėjome tikrai labai neblogą galimybių langą vasarą, kai buvo galima pasirengti antrai bangai (...). Tas laikas, mano manymu, buvo praleistas ir šiandien mes turime susilpnintas institucijas, kurios labai svarbios kovoje su pandemija“, – sakė ji.