E. Gentvilas apie G. Nausėdos komandos „nubyrėjimą“: akivaizdu, kad ne viskas pavyko

E. Gentvilas apie G. Nausėdos komandos „nubyrėjimą“: akivaizdu, kad ne viskas pavyko


Ketvirtadienį Prezidentūrai pranešus apie trijų vyriausiųjų šalies vadovo patarėjų pasitraukimą, Liberalų sąjūdžio narys, parlamentaras Eugenijus Gentvilas sako, kad akivaizdu, jog Gitano Nausėdos komandai pritrūko susikalbėjimo tiek su pačiu prezidentu, tiek su visuomene ir kitomis valdžios šakomis.


E. Gentvilo teigimu, prezidento retorikoje trūko nuoseklumo, taip pat – išsigryninimo, kaip šalies vadovas turi elgtis koronaviruso krizės akivaizdoje.


„Nesakau, kad bloga šita komanda, bet aiškiai nesusikontaktavo su prezidentu, panašu. Prezidentas kartais darydavo savo, kai komanda norėdavo kitokių veiksmų, ir į komunikaciją pažiūrėta ar pro pirštus, ar nepakankamai profesionaliai – komunikaciją su visuomene, su kitomis valdžios šakomis. Prezidentas reikalauja Narkevičiaus galvos ir pasakė, kad per slenkstį neįleis, paskui sako, kad premjero Skvernelio atsakomybė čia yra, dar po savaitės pasako, kad man gera dirbti su Skverneliu ir aš netgi matau juos, kaip galimą branduolį būsimoje Vyriausybėje. Loginių nenuoseklumų tiesiog būta ir čia nekaltinu prezidento ar komandos, bet akivaizdu, kad ne viskas pavyko“, – penktadienį „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ sakė E. Gentvilas.


Pasak liberalo, G. Nausėda dar kadencijos pradžioje padarė klaidų. Pavyzdžiui, prisiminė E. Gentvilas, vos pradėjęs dirbti įvardindamas komandą kaip geriausią Lietuvos istorijoje Prezidentūros komandą.


„Per COVID-19 krizę taip ir nebuvo rastas modus operandi (lot. veikimo būdas), kaip prezidentui elgtis viešojoje erdvėje, kad atrodytų dalyvaujantis, įsitraukęs prezidentas. To pritrūko ir dabar yra tik vidinės virtuvės klausimai – ar prezidentas liepė dingti kai kuriems patarėjams, ar kai kurie patarėjai numojo ranka ir sako, kad nebegali, turi galvoti apie savo profesinę reputaciją ir traukiasi“, – teigė E. Gentvilas.

REKLAMA


Ketvirtadienį Prezidentūra paskelbė, jog iš šalies vadovo komandos traukiasi vyriausiasis patarėjas, Prezidentūros Nacionalinio saugumo grupės vadovas Jonas Vytautas Žukas, vyriausioji patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Sonata Šulcė bei Komunikacijos grupių vadovas, vyriausiasis G. Nausėdos patarėjas Aistis Zabarauskas. Birželio mėnesį darbą Prezidentūros kanceliarijoje taip pat baigia Teisės grupės patarėjos Ieva Saudargaitė bei Vida Petrylaitė.


Kaip skelbiama pranešime spaudai, G. Nausėda vadovauti Nacionalinio saugumo grupei paskyrė Darių Kuliešių. Švietimo, mokslo ir kultūros grupei nuo liepos 15 d. vadovaus istorikė dr. Jolanta Karpavičienė, ėjusi Valdovų rūmų direktoriaus pavaduotojos kultūrinei veiklai pareigas. Tuo tarpu naujasis Komunikacijos grupės vadovas bus paskelbtas liepos mėnesį.


E. Gentvilas: V. Pranckietis ne tai, kad papuoš Liberalų sąjūdžio sąrašą, bet tikrai ras savo vietą


Liberalų sąjūdžio narys Eugenijus Gentvilas teigia, kad su partijos sąrašu parlamento rinkimuose dalyvausiančiu Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu nebuvo kalbėta apie stojimą į partijos narių gretas. Politikas pripažįsta, kad jo ir V. Pranckiečio politinės nuostatos šiek tiek skiriasi, tačiau akcentuoja, jog Seimo pirmininko vertybinės nuostatos atitinka partijos programą. E. Gentvilas mano, kad V. Pranckietis atras savo vietą partijos sąraše.

REKLAMA


„Nestojo, nekalbėjome apie narystę partijoje ir, manau, nekalbėsime. (...) Mes ir praėjusioje kadencijoje turėjome kelis Seimo narius, kurie nebuvo partijos nariai ir nematome dėl to tragedijų“, – „Žinių radijui“ teigė E. Gentvilas.


Politikas akcentuoja, kad Liberalų sąjūdis jungia ne tik siauro segmento liberalių pažiūrų asmenis, bet ir platesnę liberalią auditoriją. Todėl E. Gentvilas teigia, kad vietą partijos rinkiminiame sąraše nesunkiai ras ir V. Pranckietis.


„Mes irgi savo partijos viduje apjungiame ne vienos krypties žmonės ir čia turbūt esame skirtingi nuo Laisvės partijos, kuri na taip jau vieno siauresnio segmento. Mes įvairūs, ponas V. Pranckietis įtelpa, atrodo, į tuos rėmus taip kaip su juo šnekame pastaruosius metus. Aš manau, kad jis ne tai, kad papuoš, bet tikrai ras vietą mūsų sąraše“, – tikino jis.


E. Gentvilas teigia, kad Seimo pirmininkas susipažino su partijos programa, su juo buvo diskutuojama vertybiniais klausimais. Nors politikas pripažįsta, kad Seimo pirmininko nuostatos neretai išsiskyrė su jo paties, tačiau akcentuoja, kad visumoje V. Pranckiečio vertybinės nuostatos atitinka partijos programą.


„Davėme savo buvusią programą, artimiausią ruošiamą programą, kurią greitai skelbsime, Seimo pirmininkas susipažino, padiskutavome. Sakyčiau, pusantros valandos diskutavome, kaip jis įsivaizduoja, kaip mes įsivaizduojame. Jo įsivaizdavimas dažnu atveju kitoks negu mano, bet gal arčiau tų, kurie vadinami švelnesnio pobūdžio liberalais. Tai žmogus įtelpa su savo matymu, bet nesvarbu, ką mes šnekame apie programą, dabar jau svarbu, kokią veiklą Seimo pirmininko mes matome viešoje erdvėje pastaruosius metus“, – sakė E. Gentvilas.Liberalų sąjūdžio narys sutinka, kad kadencijos pradžioje iš savivaldos lygio atėjusiam V. Pranckiečiui politinio supratimo šiek tiek trūko, tačiau teigia manantis, jog politikas per kadenciją subrendo.


V. Paranckietis antradienį paskelbė Seimo rinkimuose dalyvausiantis su Liberalų sąjūdžiu.