Dėl viruso protrūkio siūlys apriboti žmonių judėjimą Ukmergėje

Dėl viruso protrūkio siūlys apriboti žmonių judėjimą Ukmergėje


Dėl koronaviruso protrūkio svarstoma jau artimiausiu metu imtis griežtesnių priemonių Ukmergės mieste. Kaip LRT radijui teigė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis, svarstoma apriboti išvažiavimą ir įvažiavimą į Ukmergę bei kontroliuoti judėjimą šio miesto viduje.


„Situacija dramatiškai kinta ir kinta ne dienomis, o valandomis. Todėl manau, kad yra svarstomos priemonės ir, matyt, konkrečiai Ukmergės atveju, bus imtasi dar griežtesnių priemonių tam, kad būtų galima sukontroliuoti šią situaciją. Greičiausiai bus ribojamas įvažiavimas, išvažiavimas, vietinis judėjimas. Tos priemonės bus žymiai griežtesnės, nei yra kitur“, – LRT radijui teigė A. Šešelgis.


Pasak jo, toks sprendimas galėtų būti priimtas jau artimiausiu metu.


„Šiandien bus vertinama situacija, ir priemonės bus priimtos nedelsiant. Todėl, kad niekas nebelaukia kitos dienos. (...) Jei tik matys, kad tai yra būtina, iš karto Ukmergės gyventojai ir kiti, kurie atvažiuoja, pajus priemonių griežtumą“, – teigė viceministras.

REKLAMA


A. Šešelgis: nesilaikantiems viešosios tvarkos, toliau galios priverstinis karantinas


Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis teigia, kad, trečiadienio naktį pasikeitus grįžtančiųjų iš užsienio izoliavimo tvarkai, švelnesnės izoliavimosi taisyklės galios visiems, kurie pasirašys sutinkantys su keliamais reikalavimais karantinui. Todėl, jo teigimu, tęsti izoliaciją savo pasirinktoje vietoje galės ir tie, kurie jau anksčiau buvo per prievartą uždaryti viešbučiuose.


„Jau esantys izoliacijoje ją savo pasirinktose vietose tęsti galės, jei patalpos yra tam tinkamos ir žmonės yra pakankamai atskirti nuo kitų. Tam jie privalomai turės pasirašyti, kad sutinka izoliuotis ir laikytis reikalavimų. Priešingų atveju, jiems grės bauda“, – LRT radijui teigė A. Šešelgis.


Taip pat, pridūrė jis, namuose ar kitoje savo pasirinktoje vietoje iš užsienio grįžę lietuviai tęsti izoliaciją galės tik tuomet, jei nebus pažeidę izoliacijos bei viešosios tvarkos reikalavimų.

REKLAMA


„Savo pasirinktoje vietoje saviizoliaciją galės tęsti tie, kurie iki tol nebuvo pažeidę izoliacijos reikalavimų ir viešosios tvarkos. Todėl daliai žmonių, kaip matėme iš įvykių, tikrai bus taikomos priverstinės izoliacijos priemonės“, – tvirtino viceministras.


Trečiadienį pakeista neilgai galiojusi ir daug priekaištų iš savivaldybių sulaukusi priverstinio karantino grįžtantiems iš užsienio tvarka. Nuo šiol į Lietuvą grįžtantys žmonės, turintys tam sąlygas ir sutinkantys su keliamais reikalavimais, galės izoliuotis savo pasirinktose patalpose.