Klaipėdos meras neslepia apmaudo: priemonių aprūpinimas stringa, ligoninė negauna leidimo atlikti tyrimus

Klaipėdos meras neslepia apmaudo: priemonių aprūpinimas stringa, ligoninė negauna leidimo atlikti tyrimus


Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas apgailestauja, kad būtinųjų apsaugos priemonių sveikatos priežiūros įstaigoms aprūpinimas stringa. Kartu meras pažymi, kad vis dar nėra gautas leidimas Klaipėdos universitetinei ligoninei leisti atlikti koronaviruso tyrimus pačiai, nors įstaiga tam reikalingą įrangą turi.


„Šią minutę ligoninėje yra 29 žmonės, iš kurių 3 jau kelios dienos yra su nustatytu koronavirusu. Iš tų 29 asmenų 24 asmenų tyrimai yra išvežti į Vilnių, dar du bus pridėti ir apie 12-13 val. turėtume žinoti paskutinius rezultatus. (…) Naujų atvejų kol kas nėra identifikuota“, – pirmadienį žurnalistams sakė V. Grubliauskas.


Jo teigimu, apsaugos priemonių aprūpinimas nevyksta sklandžiai.


„Priemonių trūkumo kol kas nėra. Bet pasakyti, kad ramiai laukiame ateities ir esame pasiruošę bet kokiam protrūkiui, būtų neatsakinga. Naudodamasis proga, siunčiu žinią Vilniui – ministerijai, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui. Kalbant apie kaukes, pirštines, akinius ir kitus dalykus, šiandien išgyventi galima, bet žvelgiant į perspektyvą, vis tik aprūpinimas nevyksta labai sklandžiai“, – sakė V. Grubliauskas.


Kartu jis teigė, kad Klaipėdos universitetinė ligoninė dar negavo atsakymo dėl leidimo atlikti koronaviruso tyrimus patiems. To, sakė V. Grubliauskas, tikimasi artimiausiu metu.


„Kol kas vis dar nėra atsakymo dėl galimybės universitetinėje ligoninėje atlikti testavimą, nors, kaip jau seniai informuota, tiek visi regentai, visa įranga yra paruošta“, – sakė S. Grubliauskas.


„Aš vis tik sakyčiau, kad tai visiškai nelogiškas, nemotyvuotas, mano manymu, sprendimas. Ir pasakymas, kad viskas gali būti atliekama, kaip iki šiol – Vilniuje ir kad nesusidaro reikiamas kiekis tam, kad ekonomiškai apsimokėtų daryti Klaipėdoje, aš manau, kad tokiomis sąlygomis, tokiu režimu, tai mažų mažiausiai neatsakinga. Bet tikiuosi, kad šiomis dienomis šis klausimas bus išspręstas ir Klaipėdoje bus galima atlikti šituos tyrimus“, – pridūrė Klaipėdos miesto meras.