Lietuvoje viešintis V. Zelenskis: oro gynyba mums yra prioritetas numeris vienas

ELTA / Andrius Ufartas


Lietuvoje viešintis Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sako, kad po pastarosios nakties Rusijos atakų Ukrainoje pagrindinis Kyjivo klausimas ir prioritetas yra oro gynybos sistemos.


„Kaip žinote, šiąnakt, šį rytą buvome atakuoti. Vėl Charkivas, vėl Odesa, Zaporižia, Kyjivo regionas – daug mūsų regionų, žmonių. Todėl mums oro gynyba yra prioritetas numeris vienas“, – susitikimo su prezidentu G. Nausėda pradžioje kalbėjo V. Zelenskis.


„Tai mums didžiausias šiandienos iššūkis“, – pripažino jis.


Ukrainos lyderis dėkojo prezidentui G. Nausėdai, jog Vilnius šiuo klausimu padeda Ukrainai. V. Zelenskis taip pat nurodė, kad su Lietuvos vadovu nori aptarti ir kitas karinės pagalbos Ukrainai iniciatyvas.


„Žinoma, kalbėsime apie daug įvairių iniciatyvų. Bet, žinote, visos iniciatyvos prasideda labai garsiai, tačiau svarbu jas baigti ir įgyvendinti Ukrainos naudai“, – vylėsi V. Zelenskis.

REKLAMA


V. Zelenskis dėkojo Lietuvai ir už visokeriopą pagalbą, suteiktą ukrainiečiams, bei paramą Ukrainos euroatlantinės integracijos siekiams.


„Mes niekada to nepamiršime. Ačiū žmonėms, kurie taip šiltai priėmė mūsų pabėgėlius ir jiems padėjo“, – kalbėjo Ukrainos prezidentas.


„Žinoma, ačiū, kad remiate mūsų kelią į Europos Sąjungą ir NATO. Tam nėra jokių kitų alternatyvų“, – akcentavo politikas.


G. Nausėda: mėginame skatinti partnerius ne tik priimti būtinus sprendimus, bet ir juos įgyvendinti

Savo ruožtu prezidentas G. Nausėda patikino V. Zelenskį, jog Lietuva laikysis savo įsipareigojimų Kyjivui ir toliau sieks remti prieš Rusijos agresiją kovojančius ukrainiečius ne tik politiškai, finansiškai, bet ir karinėmis priemonėmis.


„Mano šaliai, lietuviams labai svarbu remti jus visais būdais – politiškai, ekonomiškai ir, žinoma, karine prasme. Mėginame telkti, skatinti partnerius ne tik priimti būtinus sprendimus, bet ir juos įgyvendinti“, – kalbėjo G. Nausėda.

REKLAMA


G. Nausėda pakartojo, jog Lietuva ir toliau rems Ukrainos integraciją į Europos Sąjungą (ES) bei NATO. Prezidentas teigė norįs su V. Zelenskiu aptarti, kokius signalus Vilnius bei Kyjivas šiuo klausimu galėtų pasiųsti tarptautinei bendruomenei dar iki vasarą Vašingtone vyksiančio Aljanso viršūnių susitikimo.


„Tikiuosi, kad viskas yra įmanoma ir jūs galite įgyvendinti visas reikiamas reformas ir Europos Komisijos rekomendacijas“, – vylėsi prezidentas.


„Esame pasirengę jums padėti šiame kelyje – mūsų ekspertai bus ir suteiks jums reikiamą informaciją, patirtį, instrukcijas“, – patikino jis.


Ketvirtadienį į Vilnių atvyko Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Jis dalyvaus sostinėje vyksiančiame Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime.


Susitikimo su prezidentu G. Nausėda politikai aptars padėtį fronte, karinės ir finansinės paramos poreikius. Šalių vadovai taip pat diskutuos dėl Ukrainos eurointegracijos procesų ir narystės NATO perspektyvų.


Po plataus masto karo Ukrainoje pradžios tai trečiasis kartas, kuomet V. Zelenskis lankosi Lietuvoje. Pastarąjį kartą Vilniuje jis viešėjo šių metų sausį.


Ketvirtadienį Vilniuje vyksta Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimas, kuriame ketina dalyvauti trylikos Baltijos, Juodosios ir Adrijos jūrų esančių ES valstybių narių vadovai. Į susitikimą taip pat pakviestos asocijuotosios šalys Ukraina ir Moldova.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 21 (2024)

    Savaitė - Nr.: 21 (2024)